הרב חיים עובדיה יוסף
הרב חיים עובדיה יוסף פלאש 90

ראש העיר בית שמש, משה אבוטבול, המשמש גם כיו"ר ועדת השמות של העירייה הודיע כי כאות הערכה והוקרה לרב עובדיה יוסף זצ"ל על פועלו למען בית שמש, תתכנס הועדה לאחר הבחירות כדי להנציח את זכרו של הרב יוסף באמצעות שכונת 'רמת יוסף' שתיקרא על שמו.

"הבשורה הטובה ביותר שיכולנו לבשר לרבנו הגדול הרב עובדיה יוסף זצ"ל היתה על עוד שכונה שנבניתת", מסביר אבוטבול את המהלך, שייצא לפועל כמובן - רק אם ייבחר לקדנציה נוספת.

ראש העיר ספד למורו ורבו והוסיף כי "בית שמש היתה קרובה ביותר אל מרן זצ"ל, במשך השנים הוא ביקר כאן עשרות פעמים, מסר שיעורים והקהיל קהילות, ורק לפני כשנה הוא הגיע לעיר כדי לחנוך סמינר חדש 'מורשת דליה', ובית הכנסת שהקמתי 'ממזרח שמש'.

דבריו באותו ביקור רב רושם עדיין מהדהדים בלבבות כל המשתתפים", אמר ראש עיריית בית שמש.

"באותו מעמד, כמו במעמדים אחרים מרן זצ"ל תמיד כיוון אותנו ללכת מחיל אל חיל", אמר ראש עיריית בית שמש, "הוא בא לעירנו לשמוח בחנוכת הבית של תלמוד תורה או בית מדרש, אך הוא מעולם לא נתן לנו מנוחה, אם סיימנו בית מדרש ביקש שנבנה עוד אחד, אם נבנה תלמוד תורה, מיד ביקש שיקמו גם מוסד חינוך לבנות, וכך תמיד עודד ודרבן להקים היכלות לתורה וחינוך, לא להסתפק במה שיש, אלא להוסיף מהקודש על הקודש".

בשלהי הדברים אמר אבוטבול כי זכות זכה הוא לפני כחודשיים להיכנס אל הקודש, לקבל את ברכתו של מרן זצ"ל בעת שעמד על הפרק נושא הבחירות לרבנות הראשית, במהלך הביקור מרן זצ"ל האציל עליו מברכותיו ואף ביקש ממנו להיות שליח מבשר טוב להביא ברכה בשמו לשנה החדשה לכל תושבי בית שמש.

"דבריו שנאמרו לי באופן אישי, וכן דבריו שנאמרו בכינוסים הרבים שנערכו בראשותו ובתפארתו, הם צוואה עבורי וכיוון דרך בעשיה הציבורית, להגדיל תורה ולהאדירה, ולדאוג לכך שכל עשיה תהיה בדרכי נועם ושיהיה שם שמים מתאהב על ידינו", חתם ראש עיריית בית שמש את דבריו הכואבים.