הרב עובדיה יוסף
הרב עובדיה יוסף צילום: פלאש 90

מאבטחו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, צחי ברקוביץ, סיפר ברדיו "קול ברמה" על סיכול ניסיון לפגוע בחייו של הרב, בשנת 2004.

"זו תקופה שביתו של הרב היה תחת איום והרבה מאד אנשים עשו מאמצים כדי לשמור עליו, לא רק חברת האבטחה אלא גם משטרת ישראל, גם שירות הבטחון הכללי", סיפר.

"היה איזשהו ניסיון לפגוע בחיי הרב והצלחנו לסכל את האירוע הזה, לא רק אנחנו, גם משטרת ישראל ועוד גורמים. אני לא אכנס לפרטים אבל זה היה בדקה ה-88. זה משהו שלא פורסם וזה לא המקום שלי לדבר על הדברים האלה, זה היה בתקופת האינתיפאדה השנייה".

ברקוביץ ספד לרב ואמר "גיליתי בן אדם שנותן תשומת לב לכולם, אין בן אדם שהוא לא התייחס אליו. לכל מקום שהזמינו אותו הוא רצה ללכת, גם אם זה היה בשעות מאוחרות בלילה. כשכבוד הרב ז"ל מניח עליך את היד שלו – משהו קורה לך מבפנים. משהו בניצוץ היהודי שלך נדלק".

לא ברור אם מדובר באותו מחבל בשם סאלח חמורי, בעל אזרחות צרפתית, שנלכד ע"י השב"כ לאחר שתיכנן לפגוע ברב יוסף. ב-2009 הורשע ונגזרו עליו 7 שנות מאסר. ב-18 בדצמבר 2011, הוא שוחרר מהכלא במסגרת עסקת שליט.

בחודשים האחרונים הגיש חמורי תביעה נגד ערוץ 7 לאחר שצוטט בשם סוכנות הידיעות רויטרס כי "מגיע לרב למות". חמורי טוען כי לא אמר את המילים האלה לאחר שחרורו. הוא פנה לסעד מצד בית המשפט המחוזי בירושלים.

בתביעה טוען עורך דינו כי בפרסום היה לשון הרע, וגבל בהסתה לגזענות ועבירת שנאה. הוא תובע בשמו של חמורי, 900 אלף שקלים פיצויים, מהם 300 אלף שקלים "בגין הפצת לשון הרע ופגיעה בשמו הטוב של התובע בקרב אוכלוסיית העולם", ו-500 אלף שקלים "בגין כאב, סבל ועוגמת נפש, נזק נפשי וחרדה".