ההפגנות במצרים
ההפגנות במצרים רויטרס
סוף לדיווחים ולשמועות: מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה אמש (רביעי) באופן רשמי על הקפאת הסיוע הצבאי למצרים, בעקבות הדחתו של הנשיא מורסי וההפיכה הצבאית שהתחוללה במצרים.

בהודעה רשמית אמרו במחלקת המדינה כי "הוחלט להמשיך את מערכת היחסים עם ממשלת מצרים, במקביל לחישוב מחדש של הסיוע שאנו מעניקים, כך שיקדם את האינטרסים שלנו בצורה הטובה ביותר".

עם זאת, בוושינגטון מתכוונים לסייע למצריים בתחומים כמו פיתוח עסקי, חינוך ובריאות. "נמשיך להעניק סיוע לבטחון הגבולות של מצרים ולהבטיח את הביטחון בסיני", הבהירה ג'ן פסאקי, דוברת מחלקת המדינה.

פסאקי הדגישה כי הקפאת הסיוע הכספי תימשך "עד אשר תהיה התקדמות אמיתית לקראת ממשלה אזרחית ודמוקרטית. נמשיך לבחון מדי זמן את ההחלטות שלנו בעניין הסיוע ולעבוד עם הממשלה הזמנית במצרים כדי לסייע לקדם את מטרותינו המשותפות".

בכיר ישראלי אמר ל"ניו יורק טיימס" בעקבות ההחלטה האמריקנית כי "אי אפשר לפרק את הסכם השלום ולהוציא ממנו חלק כזה או אחר. זה לא קשור רק לישראל, אלא למקומה של אמריקה בעולם הערבי". הבכיר טען כי "אם אמריקה תיתפס כמי שמפנה את גבה למצרים, בעלת ברית ותיקה, כיצד זה ייראה? אנשים יראו את ארה"ב נוטשת חברה". 

השר להגנת העורף, גלעד ארדן (הליכוד ביתנו) הגיב הבוקר להחלטה האמריקנית והביע תקווה כי היא לא תפגע בהסכם השלום של מצרים וישראל. "אנחנו מאמינים ומקווים שלא צריכות להיות לכך השלכות", אמר ארדן לגלי צה''ל, "אנחנו פועלים כל הזמן בתיאום עם המשטר המצרי החדש ואני מקווה שההחלטה האמריקנית לא תשפיע על זה".