תנועות הנוער "הכחולות", בהן תנועת הנוער הדתית ציונית בני עקיבא, הנוער העובד והלומד ותנועת דרור לישראל, מקיימות מזה שנתיים שיתופי פעולה שונים שנועדו לקדם את ההידברות וההבנה בין הפלגים השונים באוכלוסיה בישראל.

השיא של שיתוף הפעולה התרחש בשנה שעברה עם השתתפותו של מזכ"ל 'בני עקיבא', דני הירשברג' בעצרת המרכזית לזכר רבין.

השנה יציינו תנועות הנוער את יום הירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין בעצרת המסורתית שתיערך במוצאי שבת בכיכר רבין בתל אביב. לראשונה, לא תתקיימנה הכנות לטקס בשבת עצמה על מנת לא לגרום לחילול השבת.

אמיר סנדלר, ראש מחלקת הדרכה בתנועת בני עקיבא מספר כי המחווה, בה לא תיעשה מלאכה אסורה בשבת כמו העמדת הבמה או כל חילול שבת אחר מרגשת וממחישה את תחושת הכבוד ההדדי עליה עמלים תנועות הנוער בשנתיים האחרונות.

סנדלר מספר כי תנועת בני עקיבא כלל לא ביקשה והתערבה בלוחות הזמנים של ההכנות לטקס ורק קיבלו את ההודעה על חתימת הסכם בין מזכ"ל תנועת דרור לישראל פסח האופסטר ורועי יסוד מזכ"ל הנוער העובד והלומד על העמדת הבמה והציוד הדרוש לפני כניסת השבת על מנת שלא יהיה חילול שבת.

הערב יתקיימו בכיכר רבין מעגלי שיח והידברות בין תנועות הנוער השונות כהכנה לטקס רבין. המטרה היא לא רק להיות נוכחים בטקס לזכר רבין אלא לעשות צעדים "מקרבים" לקראת הטקס.