ניצן אלון,
ניצן אלון, פלאש 90

אלוף פיקוד המרכז, ניצן אלון, חתם השבוע על צו אלוף המעניק תוקף לחוק זכויות הנשים ביהודה ושומרון.

לפני כחודש, בתום ישיבת ממשלה סוערת, הוחלט כי הצעת החוק של ח"כ אורית סטרוק להחלת זכויות נשים עובדות ביהודה ושומרון תאושר לחקיקה רק אם לא ייחתם צו האלוף עד לפתיחת מושב הכנסת.

השבוע התבשרה סטרוק כי אלוף הפיקוד חתם על הצו ומעתה זכויות הנשים והאכיפה על פגיעה בזכויותיהן יחולו גם בשטחי יהודה ושומרון.

"אני מקבלת את הידיעה ברגשות מעורבים", אמרה ח"כ סטרוק, "מצד אחד זו התקדמות מבורכת - הצעת החוק שלי, הדיון הציבורי שיצרה, והאולטימטום שהציב בעקבותיה ראש הממשלה, שמו סוף לזלזול המתמשך של המנהל האזרחי בזכויות האזרחים תושבי יהודה ושומרון", אמרה.

היא הוסיפה כי המאבק הגיע לסיומו בתום שש שנים. "שש שנים אחרי שבג"צ הצביע על הצורך בהשוואת זכויות העובדים ביהודה ושומרון - רואים התקדמות, וההתקדמות מתחילה דווקא בזכויות נשים ותמשך הלאה, לכלל זכויות העובדים".

מצד שני, אומרת סטרוק, "ראש הממשלה לא דחה בשתי ידיים את הטענות חסרות השחר של היועץ המשפטי, שדרש שהחקיקה תבוצע בצו צבאי ולא בחוק ישראלי נורמטיבי. מבחינתי התהליך תם ולא נשלם. אוסיף לפעול למען שוויון זכויות תושבי יהודה ושומרון. אחרי 45 שנה, הגיע הזמן שהחיים כאן יהיו נורמאליים ושוויונים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו