משה ליאון
משה ליאון פלאש 90

לא לכך ציפה המתמודד משה ליאון: ב'קול קורא' שמתפרסם הבוקר (ב') ביומונים החסידיים, 'המבשר' ו'המודיע', קוראים האדמו"רים החסידיים להצביע בערים בהן אין מועמד מטעם אגודת ישראל לראשות העיר, "כל אחד לפי הוראת רבותיו".

המשמעות פשוטה: אם עד עתה שידרו אנשיו של משה ליאון כי הציבור החרדי ילך כגוש אחד איתם, ובעקבותיה של סיעת ש"ס שבשבוע שעבר הכריזה בפומבי על תמיכתה במשה ליאון, הרי שהיום הם מתבדים נוכח העדר התמיכה של החסידים בו.   

על הקריאה עליה חתומים האדמו"רים מבעלזא, גור, וויז'ניץ ועוד, נאמרו כי "על כל אחד ואחד במקום מגוריו להצביע ולהגביר פעלים אך ורק עבור רשימת אגודת ישראל שסימנה ג' או עבור כל מסגרת שאגודת ישראל משולבת בה בכל עיר ועיר".

בהתייחס לראשות העיר נכתב כי "מאחר ובבחירות אלו מצביעים בנפרד לראשות העיר, אנו בזה בקריאה שבכל עיר שבה יש מועמד מוסכם לראשות העיר מטעם אגודת ישראל יש להצביע בעבורו, ובערים שאין בהם מועמד מוסכם מטעם אגודת ישראל יצביע כל אחד לראשות העיר כפי הוראת רבותיו".

בציבור החרדי מעריכים כי חסידויות בעלזא וגור תלכנה עם ראש העיר הנוכחי ניר ברקת, לעומת כלל הציבור החסידי והציבור הליטאי שעדיין לא אמרו את המילה האחרונה.