זוג
זוגפלאש 90

בזמן האחרון יש לי תחושה של בדידות.

אספר עלי בקצרה, אני בת למשפחה חילונית חוזרת בתשובה. אני נשואה כמה שנים ויש לי בן אחד - לצערי עקב בעיות פוריות. חברות אין לי משום מה, או שחברותיי הקודמות חילוניות ואין לנו כבר שום דבר משותף ולאחרות יש ילדים ב"ה ואין להן זמן.

יש לי בעל מקסים שלא מחסיר ממני כלום. בנישואין ב"ה טוב לי ומודה לקב"ה על כל מה שיש לי, אבל באופן כללי אני מרגישה שאני חסרת חברות ודי רע ומעיק לי העניין הזה, אין לי מושג מה לעשות בשביל לא להרגיש ככה.תשובה:

שלום אישה יקרה, את מתארת תחושות של בדידות ועצבות, שמשהו חסר בחייך. כאשר אני חושבת על השנים שעברת, עולה תמונה מאוד אינטנסיבית ועמוסה בחוויות ואירועים. בשנים אלה חזרת בתשובה, היית עמוסה בגילויים רוחניים ובמציאת דרכך הדתית והאמונית.

בשנים הראשונות לנישואייך בנית את ביתך ואת הקשר הזוגי עם בעלך, ובוודאי עברת יחד עם בעלך שנים לא פשוטות מבחינה פיזית ונפשית בשל בעיות הפוריות. ובשעה טובה לאחר הולדת בנך היית לאמא. עם כל המשתמע מכך, הכיף והאושר הגדולים לצד הקשיים הנובעים מהאמהות.

ייתכן ואפילו לא שמת לב שהיית כל כך עסוקה ועמוסה ועכשיו הדברים קצת נרגעו ונוצר חלל. הזמן שהתפנה יכול להיות מאיים ומדגיש את הבדידות אבל יכול גם להיות הזדמנות עבורך להתפתח. להיזכר מי את, מה את אוהבת לעשות, ללמוד, להצטרף לחוג שתאהבי ושם לפגוש נשים, למצוא חברה או חברות שיהיה לך נעים לבלות איתן.

את מתארת זוגיות טובה עם בעלך, והזמן הפנוי יכול להיות הזדמנות לבנות ולהעשיר את הקשר שלכם. למצוא בילויים כמו טיולים, שעורי תורה משותפים או כל דבר שמעניין אתכם כזוג ומעבר לכך כהורים לילדכם. התהליכים שתיארתי לוקחים מעט זמן ודורשים סבלנות, יתכן ותוכלי להסתייע בטיפול פסיכולוגי בשלב זה. טיפול שיקל על הבדידות ויעזור לך לקבל את השלב בו את נמצאת ואת מציאות חייך, יחד עם עיבוד השנים והחוויות מהשנים האחרונות. את נשמעת אישה עם כוחות ורצון לקשר, ובעזרת ה' תוכלי לעשות זאת, בהצלחה. הכותבת היא פסיכולוגית קלינית, מכון שילה