נפגשים במגרש התל אביבי
נפגשים במגרש התל אביבימועצת שומרון

לאחר שהגיעו להסביר את השומרון בפאבים בתל אביב, מביא פרויקט "שומרון נעים להכיר" של המועצה האזורית שומרון את אמני השומרון ואת תוצרת השומרון לכפר המכבייה בתל אביב.

היוזמה היא חלק ממהלך נרחב של מערך ההסברה במועצה האזורית שומרון, להשפיע על דעת הקהל הישראלית במקרה של משאל העם ובאופן כללי.

יוסי דגן מ"מ ראש המועצה האזורית שומרון ומחזיק תיק ההסברה מסביר, "מבדיקות שעשינו עולה כי אחוז גבוה מהציבור בארץ מעולם לא ביקר בשומרון, ולכן אפשר להניח שתהיה רתיעה או אפילו חוסר אכפתיות ממקום שמעולם לא ביקרת בו, ולא פיתחת כלפיו שום רגש. בשביל כל האנשים שמבחינתם השומרון נמצא מעבר להרי החושך החלטנו להביא לגוש דן את הפנים היפות של השומרון. מחקלאי אורגני שהוא גם שף מיצהר ועד אמני זכוכית חמר וקרמיקה מברקן, נביא לגוש דן את המיטב"

עדה רומם, אמנית בניפוח זכוכית מאלון מורה, מספרת: "אנחנו שמחים שניתנת לנו ההזדמנות להיפגש באופן לא אמצעי עם תושבי מרכז הארץ, להציג להם את האמנות הרבה שנעשית בשומרון, ובין השאר להראות שאין לנו קרניים, לא קלשון ואפילו לא עוזי. אנחנו אנשים יוצרים ועובדים בדיוק כמו כולם, ומדובר מבחינתי ביוזמה מבורכת ומשמחת" 

ביריד ישתתפו אמני זכוכית, חמר, קרמיקה, צורפות, ועוד וכן חקלאים שיציעו למכירה גבינות אורגניות, שמן זית, יינות בוטיק, ליקרים, במקום תתקיים סדנת אפייה של שף מיצהר ועוד. באירוע תוצג גם מצגת ענק על השומרון ותופיע פליטת כוכב נולד מהשומרון לינוי אקלה.

האירוע יחל בשעה 19:00 בכפר המכבייה. הכניסה חופשית. במקום יתקיימו טעימות גבינות ויין לא תשלום.