תערוכה ביום: שקופים-תערוכת צילומים

"שקופים" היא תערוכת צילומים של עובדות ועובדי קבלן, בה הקהל הרחב מוזמן להכיר פנים אל פנים עובדי קבלן, ללא זכויות.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , י"ג בחשון תשע"ד

תערוכה ביום: שקופים-תערוכת צילומים -ערוץ 7
שירה כהן- שקופים
דן חיימוביץ

'הקואליציה הארצית להעסקה ישירה' המקדמת את סוגיית ההעסקה הישירה בישראל, חברה אל הנהלת דיזנגוף סנטר בהפקת תערוכה חדשה- "שקופים" אשר חושפת את פניהם של עובדי הקבלן בישראל ומספרת את סיפורן.

"שקופים" היא תערוכת צילומים של עובדות ועובדי קבלן, פרי יצירתו של הצלם דן חיימוביץ, בה הקהל הרחב מוזמן להכיר פנים אל פנים עובדי קבלן, ללא זכויות, ללא מעמד ושקופים בעיני המעסיקים.

המצולמים/מות בתערוכה: עליזה ידעי (מטפלת משפחתון), מיקי פישר (מורה), מיה חסקל (עובדת סוציאלית), רבקה ויטנברג (עובדת ניקיון), רניין שבטי (עובדת בחקלאות), אשר קליין (מאבטח), שרון קפלן (מתכנתת מחשבים), ברק פניני (עובד סיעוד) ושירה כהן (עובדת מזנון), מוכנים לחשוף את פניהם ואת סיפורם האישי במטרה לקדם את זכיותיהם של עובדי הקבלן בישראל.

החברה לניהול של דיזנגוף סנטר עברה להעסיק ישירות את כלל עובדיה, בזאת היא מהווה סמל ותקווה למאות אלפי עובדים המועסקים בישראל תחת שיטת ההעסקה הקבלנית, ומצפן לבעלי חברות וגופים מוסדיים להתנהלות כלכלית- חברתית אחראית, יעילה וצודקת.

הקואליציה להעסקה ישירה המקדמת את סוגיית ההעסקה הישירה בישראל ומונה כשלושים ארגונים ועשרות פעילים חברתיים, ביניהם: אגודות סטודנטים מרחבי הארץ, האגודה לזכויות האזרח, המטה להעסקה הוגנת של מורים ומורות, שתיל, קו לעובד, שדולת הנשים בישראל, כוח לעובדים, עו"סים שינוי, איתך מעכי ועוד.

התערוכה מוצגת בגלריית דיזנגוף סנטר (קומה 1-) ופתוחה לקהל הרחב ללא תשלום.