נרות שבת
נרות שבת פלאש 90

ארגון רבני "בית הלל" סיכמו בהצלחה את מיזם "שבת ישראלית", במסגרתו כ-6,000 משפחות דתיות וחילוניות הסבו יחד לשולחן שבת.

המיזם נועד "לבנות גשרים" בין אוכלוסיות שונות, ליצור מפגשים בין דתיים וחילונים הגרים בקרבת מקום, לחזק את לכידות החברה הישראלית, ולמצב את השבת כערך קהילתי וכמרכיב חיוני בזהות היהודית.

בעקבות ההצלחה הוחלט ב"בית הלל" לקיים את המיזם גם בשנים הבאות, בפרשת "חיי שרה".

יו"ר ארגון הרבנים "בית הלל", הרב מאיר נהוראי, אומר כי "השבת הייתה נקודת פתיחה בלבד ומעתה אנו מייחלים לדבר האמיתי - שגרה של מאור פנים. אנו מקווים שאנשים באופן עצמאי ימשיכו להזמין ולפתוח דלת לשכנים וידידים כך שבשנה הבאה ’שבת ישראלית‘ תתבצע באופן טבעי וזורם. בשבת נוכחנו לדעת כי המכנה המשותף רחב וניתן לבנות גשרים נוספים וליצור נקודות רבות של מפגש ושיח בין אחד לשני. זו אחת מהדרכים שבכוחם להעצים את אחדותו של העם“.

דובר הארגון, מאיר סטרמן, ערך "חצי סיום" מסכת סוכה בישיבת הסיכום של "שבת ישראלית", והסביר שכתלמיד בישיבה מצפה רמון למד מראש הישיבה הרב צבי קוסטינר ללמוד תורה עד כמה שאפשר בכל שעות היממה, ומכיוון שניהול הקמפיין דרש שעות רבות - הסתפק סטרמן בלימוד חצי מהמסכת.

"בסיום מסכת סוכה כתוב 'מאן דשתא ינוקא בשוקא או דאיבה או דאימיה' (מה שאומר התינוק כשהוא יוצא לשוק, אלו דברים ששמע מאביו או מאימו). היום האבא והאמא של האנשים הם אמצעי התקשורת וברוך ה' הבאנו לרבים שיח ערכי וחשוב לדון בו בשולחן השבת ובמשך השבוע", ציין סטרמן.