חשש למעמדו של קבר דוד

הרב חיים מילר: לעצור ההסכם עם הוותיקן על מסירת מתחם קבר דוד המלך לידיו.

חיים לב - ערוץ 7 , י"ג בחשון תשע"ד

חשש למעמדו של קבר דוד-ערוץ 7
קבר דוד המלך
דוברות רב הכותל

יו"ר "התנועה למען ירושלים ותושביה" הרב חיים מילר, פנה לשרים בממשלה ולגורמים במשרד החוץ והתריע על כך שיש לעצור את ההסכם עם הוותיקן אודות מסירת מתחם קבר דוד לידיו.

מילר מתריע, כי הדברים נעשו מאחורי הקלעים, וללא ידיעת שום גורם והעובדה היא שכל הפניות של "התנועה למען ירושלים ותושביה" בנושא, נענו בתשובות "כי אין ולא יהיה הסכם שכזה".

עתה מתברר כי ישנו הסכם בין גורמים מדיניים והוותיקן, כי המקום יימסר לידם, אך גם זה מסתבך, לאחר שהאפיפיור שאמור לבקר בישראל בזמן הקרוב, מבקש לקבל את המקום בטקס וברוב עם, כאשר ישראל מבקשת לעשות זאת בשקט וללא מהומות.

מילר תמה 'ממתי מתקבלות החלטות כה קריטיות במחשכים, ממתי מבטיחים דברים, אך מרוב פחד ציבורי מבקשים לעשות זאת בשקט, על מנת שהציבור היהודי לא יוכל לומר את דברו'.

מילר ממשיך וכותב, כי "אם על נושא זה מתפתח משבר בין ישראל ולוותיקן, עדיף שהאפיפיור לא יבקר בארץ הקודש על מנת שקבר דוד המלך לא ייפול לידיו".

קבוצת מתפללים ותושבי הרובע היהודי וציבור עורכי הסעודות ואמירת התהילים במקום שנפגשו בדחיפות עם יו"ר "התנועה למען ירושלים תושביה" חיים מילר, הפצירו שיפעיל את השפעתו, על כל הגורמים, ויבקש את התערבות הרבנות הראשית לישראל, רב המקומות הקדושים וכל הגורמים הפוליטיים במטרה לבטל את רוע הגזירה.

הם הביעו זעם על ראש העיריה והגורמים העירוניים, שקולם  בנושא לא נשמע, וגם פניות אין ספור, להזיז את הפסל שהוצב במקום ופגע קשות ברגשות המתפללים, לא נענו  למרות כל ההבטחות של אנשי לשכת ראש העיר ויועציו.

מילר הודיע למשתתפים, כי "התנועה למען ירושלים ותושביה" תפרסם קריאה לאפיפיור בשם היהדות נאמנה, לוותר על ביקורו - אם זה תלוי בדבר. "זה של נתניהו הביקור חשוב, לא מעניין אף אחד, אם זה ע"ח קודשי ישראל", אמר.