לזכרו של הרב מרצבך ז"ל

היום (שישי) מציינים שנתיים ליום בו נהרג הרב דן מרצבך ז"ל מירי חייל צה''ל בדרכו למערת המכפלה.

במשפחה מציינים כי לאחר פטירתו דמותו המיוחדת עשתה הדים רבים בקרב תלמדיו ומוקרי זכרו וסיפורים רבים על דמותו המיוחדת החלו להישמע כבר בימי השבעה עליו.

כמה מבני המשפחה החלו כבר בימים הראשונים לצלם ולתעד דמויות שהיו קשורות לרב דן מחזיתות החיים השונות שהיה עסוק בהם, והחלו בעריכת סרט שנותן מפגש מרגש עם דמותו המיוחדת.

לראשונה המשפחה החליטה לרגל אזכרת השנתיים להעלות את הסרט לרשת.

כך נכתב על גב העטיפה של הסרט: "היה זה בשעת עלות השחר כאשר רוח של טהרה נישאת בין הרי חברון. בבת אחת ובחטף נלק מאתנו הרב דן זצ''ל בדרכו לתפילת ותיקין אצל האבות ישני חברון, ערב שבת קודש פרשת העקדה.

הרב דן שמואל מרצבך זצ''ל, היה דמות אהובה ונערצת על אנשים רבים. הוא מיזג באישיותו צדדים שונים גם יחד. איש משפחה אוהב, לצד איש גבורה לוחם מלחמתה של תורה. תלמיד חכם שלא מש מאהלה של תורה, לצד איש עבודה ואדריכל מומחה לבניית מקוואות ובתי כנסת. אוהב הארץ ואיש ההתיישבות, לצד איש חסד נסתר, תלמיד הדבוק ברבו, לצד דמותו כרב מזכה הרבים במשך שנים בישובים שאינם שומרי מצוות. עובד ה' אמיתי שהשתדל לתת את הלב והנשמה לכל מצווה, לכל יהודי, למען שמו באהבה.

הסרט "אדריכל של נשמות" הוא פסיפס של סיפורים אותנטיים שצולמו בימים הראשונים שלאחר מותו, בשזירת קטעי וידיאו ממהלך חייו. מעגלים מעגלים של אנשים שהיו מקורבים אליו מכל קצוות הקשת, מספרים את סיפורם. מתוך הסיפורים עולה ומצטיירת אישיות ייחודית שמעוררת כל לב לחיות חיים של מסירות, חיים של משמעות. לזכות ולעילוי נשמתו הטהורה זכותו תגן עלינו."

בימוי וצילום: בנו נועם וחתנו זאביק הראל. עריכה: אלדד אפל אילת.

ארועי האזכרה השנתית לזכרו נפתחו אתמול (חמישי) ביום לימוד בבית המדרש שהקים "חיבת הארץ" שבישוב עתניאל. היום (שישי) לפנות בוקר יצאה שיירת רכבים בסימן "ממשיכים בדרכו" משער הישוב בעתניאל לתפילת וותיקין במערת המכפלה. העלייה לקבר התקיימה בהר הזיתים.

במוצ''ש וירא מזמינה משפחת מרצבך את הציבור לבוא ולהשתתף בסעודת מלווה מלכה בניגון ובשמחה כדרכו של הרב דן זצ''ל בבית משפחת מרצבך.

המשפחה הוציאה מאז מותו ספר אמרות "לוח ליבך" ולאחר מכן "ספר סדר מלוה מלכה" על פי דרכו של הרב דן. השנה הוציאה זמירון שבת רחב ומיוחד "שולחן השבת של הרב דן" בו לוקטו שירים שונים של כל עדות ישראל ומשובצים בו דברי תורה סיפורים והנהגות מיוחדות משולחן השבת שלו.  הפריטים יהיו זמינים באירועי האזכרה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו