הנייה קורא לפתוח באינתיפאדה

איסמאעיל הניה קורא לעם הפלסטיני לחדש את האינתיפאדה החמושה באיו"ש ולעמים הערביים והאסלאמיים ליטול בה חלק פעיל

דלית הלוי - ערוץ 7 , ט"ו בחשון תשע"ד

הנייה. האחרים חששו שיחוסלו
הנייה. האחרים חששו שיחוסלו
פלאש 90

ראש ממשלת חמאס, איסמאעיל הניה, בנאום לרגל חג עיד אל-אדחא, מעלה על נס את חטיפת החייל הישראלי גלעד שליט, באמצעותה הצליחו הפלסטינים להביא לשחרור אסירים פלסטיני שריצו עונשי מאסר בישראל.

הניה ציין, כי היסודות להצלחה טמונים ב"התנגדות" (כלומר – המאבק המזוין), ערעור תפיסת הביטחון הישראלית וניהול נכון של המו"מ. לדבריו, חמאס תוסיף לפעול לשחרורם של כל האסירים הפלסטינים.

בהתייחסו לירושלים ול"סכנות" המדיניות הישראלית קרא הניה לבני העם הפלסטיני להגיע לירושלים על מנת לחזק את האחיזה הפלסטינית במסגד אל-אקצה, ולחדש את האינתיפאדה בגדה המערבית על כל היבטיה באינתיפאדה עממית ובאינתיפאדה חמושה. בהקשר זה, שיבח הניה את מבצעי הפיגועים שבוצעו לאחרונה באיו"ש וקרא לעמים הערבים והאסלאמיים להכין עצמם לקראת אינתיפאדת אל-אקצה הגדולה.

בתחום המדיני הביע הניה התנגדות מוחלטת למו"מ שמנהלת הרשות הפלסטינית עם ישראל, אותו הציג כעלול לפגוע בזכויות היסוד של הפלסטינים, ובראשן ירושלים, הגבולות ושיבת הפליטים.

"לא נסכים לפחות מהחזרת אל-קודס כולה, והקמת מדינה פלסטינית על כל האדמה הפלסטינית, ובעלת ריבונות מלאה, וכן שיבת הפליטים שיוכלו לממש את זכותם לחיות בתוך מולדת האם שלהם פלסטין", אמר הניה שהביע התנגדות מוחלטת לישוב פלסטינים במדינות ערביות או בחצי האי סיני כחלק מפתרון הבעיה הפלסטינית. "פלסטין הייתה ותהיה פלסטין ולא יהיה לה תחליף", הדגיש.