חיילי צה"ל בסריקות
חיילי צה"ל בסריקותפלאש 90
אל"מ שריה עופר הי"ד שנרצח בברוש הבקעה סיפק למשטרה את מספר הרכב של המחבלים כשבועיים לפני הרצח, עת הגיעו אל ביתו בפעם הראשונה ועוררו את חשדו. כך חשף הכתב משה נוסבאום בערוץ 2.


בדיווח נאמר כי כשהגיעו שני הרוצחים בפעם הראשונה לביתו של שריה (יא יא) עופר ז"ל כשבועיים לפני הרצח, הוא הבחין בהם ואף יצא לעברם עם נשקו האישי בידו ובלוויית כלבו. השניים טענו באוזניו כי הם בדרכם צפונה, אך מנוע מכוניתם התחמם - וביקשו ממנו מים.

עופר ז"ל חשד בהם, ומיד לאחר שנתן להם מים עקב אחריהם, והבחין כי בניגוד לדבריהם - הם פנו דרומה ולא צפונה. הדבר עורר את חשדו והוא טלפן למוקד 100 של המשטרה, דיווח על רכב חשוד ומסר את מספרו למוקדנית. בעקבות הדיווח, הגיעה ניידת לביתו בברוש הבקעה, ולאחר שדלתותיהם של שניים מהצימרים ביישוב היו פתוחות ועלה חשש לפריצה - הוזעק גם גשש למקום.

בדיקה לא העלתה דבר, ולאחר שבחינת מספר הרכב במסוף המשטרתי העלתה שהוא אינו גנוב - הוחלט שלא ניתן עוד לעשות דבר. מיד לאחר הרצח, איתר קצין חקירות של מחוז ש"י בטלפון הנייד של שריה (יא יא ) עופר את השיחה למוקד 100.

בהקלטת השיחה עלה מספר הרכב החשוד, שאותו מסר, וכך הגיעו החוקרים בסופו של דבר אל שני הרוצחים. בדיעבד התברר שהרכב שייך בכלל לתושב הצפון, ומכאן הועלתה הטענה שאם היו ממשיכים בבדיקה ומגיעים אליו, אולי אז הייתה נדלקת נורה אדומה ואולי הרצח היה נמנע.

במשטרה דוחים בתוקף ומכל וכל את הטענות. מפקד מחוז ש"י, ניצב קובי כהן, אמר כי "נעשו כל הפעולות הנדרשות, ומאחר ולא בוצעה שום עבירה והרכב נראה תמים, לא היה מקום ולא נדרשה שום פעולה נוספת מצד החוקרים". במחוז ש"י מוסיפים ש"רק בגלל פעילות החקירה המשטרתית ואיתור השיחה למוקד 100 פוענח הרצח".