הכירו את משאית החפ"ק של מד"א

מד"א השיק את משאית החפ"ק המתקדמת בעולם, שנבנתה במיוחד עבור מד"א. "נמשיך לפעול בכל דרך למען ביטחון אזרחי ישראל. זו אחריותנו"

תגיות: מד"א חירום
יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ט"ז בחשון תשע"ד

באירוע מיוחד שנערך היום (ראשון) השיק מד"א את משאית החפ"ק המתקדמת ביותר בעולם, שהומצאה, נבנתה ותוכנתה עבור מד"א.

16 מטר אורך, 4 מטר גובה, משקל של 32 טון, גנרטור צמוד ומיכל דלק נגרר של למעלה מ-900 ליטר סולר - אלה הם רק חלק ממאפייניה של משאית החפ"ק המתקדמת ביותר בעולם והיחידה מסוגה שהורכבה במיוחד עבור כוחות מד"א, ומטרתה לתת מענה לכל אירוע גדול שעלול לעלות בחיי אדם.

בין היתר, מצויידת המשאית המתקדמת במצלמות הנישאות לגובה של כ-19 מ' וחולשות על שטח רחב ביותר, מוקדי מד"א מלאים הוקמו בתוך החפ"ק ויוכלו לתת מענה לקריאות באזורי אסון שונים, חדר דיונים וישיבות המאובזר בקידמת הטכנולוגיה ועוד.

מעל הכל, מאפשרת משאית החפ"ק לכוחות מד"א בשטח להשתמש ברשתות הקשר, ברשתות אלחוטיות וברשת האינטרנט גם במצבים שבהם הרשת קורסת, כפי שקורה באירועי אסון גדולים. כך, יוכלו כוחות מד"א להמשיך לפעול כמעט ללא הפרעה ובאופן היעיל ביותר להצלת חיים.

המשאית הייחודית הורכבה באנגליה, על שלדת משאית DAF שנרכשה בהולנד. באנגליה, הרכיב צוות מקצועי ומיומן על המשאית מגוון מערכות טכנולוגיות ומערכות מחשוב- שהפכו את המשאית למוקד נייד, המאפשר מענה לכל תרחיש. את המשאית הייחודית לומדים כעת ארגוני הצלה בכל רחבי העולם, במטרה לשכפל את ההצלחה ולבנות משאית מסוג זה למקומות נוספים.

על בנייתה של משאית החפ"ק הייחודית עמלו כוחות מד"א במשך ארבע שנים, והיא נבנתה כחלק ממסקנות הארגון לאחר אירועי אסון הכרמל. במהלך אירועי הכרמל, נתקלו כוחות מד"א באתגרים רבים, אשר במרכזם עמד הקושי לעמוד בקשר רציף זה עם זה, ולתאם את הפעילות עם כלל גורמי החילוץ וההצלה שפעלו בשטח.

עם תום אירועי השריפה בכרמל, התרכזו במד"א בבניית היכולות לטובת מענה מלא באסונות הלאומיים הבאים, והיום הוצגה לראשונה משאית החפ"ק המאפשרת עשייה מקצועית, איכותית, מלאה ורציפה לאורך זמן בכל מתווה של אסון אפשרי.

"משאית החפ"ק הייחודית, אינה קיימת בשום מקום אחר בעולם. היא פסגת הטכנולוגיה, ומהווה מודל לגורמי הצלה נוספים בעולם, המבקשים ללמוד את יכולותיה. היא היחידה המסוגלת להעניק לכוחות בשטח את האפשרות להתנהל במוקדי אסון לאומי באופן מושלם - גם אם נפלו הרשתות הסלולריות, גם אם קווי הבזק מנותקים, גם אם כל מערכות הקשר קרסו לחלוטין. משאית החפ"ק מאפשרת לכל אחד מאנשי מד"א בשטח לפעול להצלת חיים - ללא הפרעה, כך שלאסון הלאומי הבא נגיע במוכנות מלאה ונוכל להפחית ככל הניתן את הנזקים בנפש. כארגון ההצלה הלאומי של ישראל, מוטלת עלינו האחריות להמשיך ולהתחדש כל העת, לחשוב יצירתי, למצוא פתרונות יש מאין- על מנת שכל אחד ואחת מאזרחי ישראל יידעו שיש להם על מי לסמוך", אמר מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין, באירוע ההשקה שנערך היום במתחם התחנה בת"א.

בנוסף לחשיפת החפ"ק החדש נערכה במתחם התחנה בתל אביב תערוכת רכבי מד"א הייחודיים בהם רכב הג'יפבולנס, ניידות טיפול נמרץ מתקדמת, אופנוע טיפול נמרץ חדיש, רכינוע T3 המתקדם, אמבולנס המשאלות ורכבים נוספים. בתערוכה גם נחשף רכב יחודי נוסף, רכב הסבארבן של חברת שברולט, שהוזמן והורכב במיוחד עבור מד"א. הסבארבן הינו רכב חילוץ, המיועד להתמודד עם תנאי שטח קשים במיוחד ולאפשר הצלת חיים באזורים בהם נגישות לרכבי הצלה קשה מאוד. כך, יוכלו כוחות מד"א להגיע במהירות ולהעניק טיפול גם כאשר הנפגע נמצא בנקיק שהגישה אליו בלתי אפשרית לכלי רכב אחרים או בחוף הים שבו עבירות לכלי רכב רגילים קשה במיוחד.טוען....