ישימך
ישימךעטיפת הסינגל

רוב זמנו של הרב משה דוד ווייסמאן מוקדש ללימוד התורה, במסגרת הכולל בביתר עילית, בראשותו הוא עומד בעשור האחרון.

במקביל הוא מלחין ניגונים חדשים וממשיך לעבוד על אלבום שני מלחניו. לפני כשנה ראה אור אלבום הבכורה שלו – עבודה שבלב שזכה לתשבחות רבות מכלל כלי התקשורת.

בתחילת חודש אלול האחרון ראתה אור סנונית ראשונה מתוך האלבום השני – עבודת השלמות, אשר מילותיו הגיעו מישיבת אוהל תורה בברנוביץ של הרב אלחנן וסרמן זצ"ל הי"ד. השיר הופיע באלבום טעימות מיוחד אותו חילק ווייסמאן חינם אין כסף לבחורי ישיבות, כדי שיוכלו לטעום מלחניו ולהתחזק בעבודת ה' ובלימוד התורה.

פרשת חיי שרה היא הזדמנות חגיגית לשחרר את השיר ישימך – ברכת הבנות, אשר המשך מילותיו - "את היי לאלפי רבבה..." - לקוחות מתוך פסוקי הפרשה. על ביצוע השיר הופקדו הפעם הזמרים שלמה כ"ץ, ירחמיאל זיגלר ודוד דומברובסקי. מדובר בסינגל שני, בדרך לאלבום החדש שצפוי לראות אור אי"ה במהלך החורף הקרוב.

הרב משה דוד ווייסמאן מספר על הרקע להלחנת השיר: "כשהבת הקטנה שלי היתה תינוקת, לפעמים ישבתי ליד המטה שלה עם הגיטרה ושרתי לה קצת לפני שנרדמה. פעם התחלתי לשיר לה המילים "ישימך אלוקים כשׂרה..." וכך ירדה המנגינה הזו לעולם. לאחר מספר ימים של שירה, חיפשתי המשך לשיר. בדרך כלל ממשיכים עם ברכת כהנים, כמו שמברכים את הבנות בליל שבת, אבל הרגשתי שהשיר היה צריך להמשיך עם משהו אחר, ברכה מיוחדת דווקא לבנות. נזכרתי בברכה הזו – הברכה שבה בירכו את רבקה אימנו לפני החתונה. כתוב ברש"י ובמפרשים שהמשפחה של רבקה הכירו את הברכות שברך ה' את אברהם אבינו בעקידת יצחק (בראשית כ"ב,י"ז) וברכו את רבקה שכל הברכות של העקידה יתקיימו דווקא דרכה.

בשיר הזה אני רוצה לברך את הבנות שלי ואת כל בנות ישראל שתמשיכו בדרך של האימהות הקדושות ושתזכו להביא את כל הברכות שהקב"ה הבטיח לכלל ישראל".