חברי הכנסת
חברי הכנסת צילום: פלאש 90

מיזם "שבת ישראלית" של ארגון הרבנים "בית הלל" צובר תאוצה גם בקרב חברי הכנסת.

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, תיקח חלק במיזם ותתארח לארוחת ערב שבת אצל ח“כ עליזה לביא מתנועת 'יש עתיד'.

אולם, המפגש המעניין יותר בקרב חברי הכנסת יהיה דווקא ארוחת השבת של ח"כ זבולון כלפה מהבית היהודי שיארח את ח"כ עדי קול מתנועת 'יש עתיד'.

"אני רואה במיזם זה חשיבות גדולה לחיבור בין החלקים השונים המרכיבים את השלם - העם היהודי", סיפר ח"כ כלפה. "בשנים האחרונות, לאחר הפינוי מגוש קטיף והקליטה בקיבוץ שומריה, זכיתי להכיר את הפנים היפות של החברה הישראלית. רכשתי לי חברים נפלאים חברי קיבוצים ומושבים שלכאורה רחוקים מאוד מהשקפת עולמי" הוסיף.

כלפה הדגיש, כי "אין לי ספק שהדרך להעמיק את הקשר והחיבור בין החברה היהודית הישראלית עוברת דרך ערכי היסוד שלנו, של העם העתיק ביותר בעולם. אין כמו שולחן השבת בכדי להעמיק את החיבור והקשר בינינו - גם אם לא נסכים על הכל, בסוף תמיד נזכור את העבר והעתיד המשותפים לכולנו".

ב"בית הלל" מדווחים על אלפי משפחות שיטלו חלק בפרויקט הזמנת שכנים ומכרים מקומיים לארוחת ערב שבת. בארגון הסבירו כי מטרת המיזם הוא "לבנות גשרים בין אוכלוסיות שונות, ליצור מפגשים בין דתיים וחילונים הגרים בקרבת מקום, לחזק את לכידות החברה הישראלית ולמצב את השבת כערך קהילתי וכמרכיב חיוני בזהות היהודית".

"אני נפגשת עם זהבה ופועלת איתה סביב נושאים החשובים לשתינו ויושבת אתה בוועדות הכנסת", מספרת עליזה לביא, "פעמים אנו חלוקות, מתווכחות וכועסות, ופעמים אנו מחזקות אחת את השנייה ומקדמות את שצריך. אני שמחה מאוד להזמין את זהבה ומשפחתה אל ביתנו ולשבת יחד סביב שולחן השבת עם אוכל שבשלתי בלי הלחץ של שגרת היום יום, לשבת לשוחח ללמוד ולהכיר קצת יותר".

מעבר לגלאון וללביא, גם האמן קובי אוז יטול חלק במיזם, יחד עם בכירים נוספים: יו“ר החברה למתנסים אביעד פרידמן, יו“ר מפעל הפיס עוזי דיין, סגן הרמטכ“ל לשעבר יאיר נווה, יו"ר הסוכנות היהודית לשעבר זאב בילסקי  ושר החינוך, הרב שי פירון.