נתניהו: איראן רוצה צנטריפוגות בשביל פצצה

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב עם עמיתו האיטלקי והסביר לו כי כל הסימנים מעידים על כך שאיראן לא מוותרת על נשק גרעיני.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ח בחשון תשע"ד

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (שלישי) עם ראש ממשלת איטליה, אנריקו לטה.

בפתח הפגישה אמר נתניהו לעמיתו, כי "איראן אומרת שהיא רוצה עסקה בה תהיה לה אנרגיה גרעינית אזרחית, אך זה לא העניין האמיתי. למדינות רבות באירופה, צפון אמריקה ואסיה יש אנרגיה גרעינית ללא צנטריפוגות או פלוטוניום".

לדבריו, "הסיבה היחידה שאיראן מתעקשת על צנטריפוגות ופלוטוניום היא כדי שתוכל לייצר מספיק חומרים עבור פצצה גרעינית. זאת הסיבה שמועצת הביטחון של האו"ם קיבלה החלטות רבות, כולל זאת מ-2010 שקראה לאיראן לפרק את הצנטריפוגות ולעצור את ייצור הפלוטוניום".

נתניהו הדגיש, כי "אם איראן תישאר עם יכולות אלה היא תוכל להתקדם במהירות לייצור פצצה. הם יכולים לעבור מרמת העשרה נמוכה של 3.5% ישירות לרמה של 90% בלי להזדקק לרמת ביניים של 20%. אסור לאפשר להם לעשות זאת".

"השאיפה שלנו לשלום עלולה להיות מושפעת בצורה קשה אם איראן תצליח בשאיפתה. בנקודה זאת בזמן, כאשר איראן קרובה לנקודת שבר כלכלית, זה יהיה טראגי אם היא תצליח להתחמק מהסנקציות. עלינו לוודא שלא יהיו לאיראן יכולות נשק גרעיני ונוכל להגיע לכך בדרכי שלום", ציין ראש הממשלה.