'כשמגלים רחמים לאויבים אל תשכחו אותנו'

לקראת השלב השני המתקרב של שחרור מחבלים יוצאת עמותת 'חננו' בקמפיין מחודש לשחרור אסירים לאומיים יהודים. "רחמים לשני הצדדים".

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ט בחשון תשע"ד

שחרור מחבלים
שחרור מחבלים
צילום: פלאש 90

לקראת השלב השני לשחרור מחבלים כחלק מהסכמות המו"מ המדיני עם הרשות הפלשתינית יוצאת עמותת 'חננו' בקמפיין מחודש לשחרור האסירים הלאומיים היהודיים. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם ציון בוטביקה, אחיו של שוטר מג"ב שחר בוטביקה שנידון לשמונה וחצי שנות מאסר על שהרג פלשתיני במהלך שירותו.

,כשאתה מגלה רחמים לאויבים שלך, למחבלים שנכנסו לכלא בעקבות מעשה שקשור במצב הביטחוני צריך לעשות זאת גם לאזרחים שלך", אומר בוטביקה במענה לשאלת הקשר בין שחרור מחבלים לשחרור יהודים במקביל.

ציון בוטביקה מזכיר את המציאות המורכבת בחברון בה שירת אחיו, מציאות שהובילה אותו למעשה. הוא מזכיר כי בעוד המחבלים המשתחררים שבים לזרועות הטרור המשוחררים היהודים לא צפויים לשוב לחיי פשע אלא לחיים סדירים ורגילים, "אז למה לא לשחרר?", הוא שואל.

במהלך הקמפיין יקיימו אנשי 'חננו' ותומכיהם מפגשים עם אישי ציבור וינסו במקביל להעלות את המודעות הציבורית לדרישתם. "הציבור נראה אדיש" אומר בוטביקה וקובע כי גם בסכסוכים בינלאומיים קודמים בוצעו שחרורים מקבילים של המעורבים בפעילות שנבעה מהסכסוך.

בוטביקה קובע כי אל לה למדינת ישראל להותיר את האסירים היהודיים רק משום שהם בידיה ולא בכלא פלשתיני, שהרי אם היו בכלא שכזה היו אמורים לכאורה להשתחרר שחרור מקביל למחבלים שבידי ישראל. "בסכסוכים כאלה שני הצדדים מגלים חמלה כלפי שני הצדדים. העבודה שהוא בידיים שלנו לא צריכה למנוע מאיתנו את החמלה".