"ביבי, בנט ולפיד, די להתערב בבית שמש"

ראש העיר בית שמש משה אבוטבול שנבחר לקדנציה שניה: בית שמש תמשיך להיות היעד הנחשק של כל יהודי העולם.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ט בחשון תשע"ד | עודכן: 11:26

משה אבוטבול
משה אבוטבול
פלאש 90

ראש העיר בית שמש, משה אבוטבול, שנבחר אמש (שלישי) לקדנציה שניה, מתח ביקורת על ראש הממשלה, שר האוצר ושר הכלכלה על שהתערבו לטענתו בבחירות בעיר.

51% מקולות התושבים ניתנו לאבוטבול, לעומת 43% מהקולות שהוענקו למועמד המחנה הציוני אלי כהן.

בנאום הניצחון שנשא אמש אבוטבול, הצהיר כי בכוונתו להקים קואליציה "מקיר לקיר" שתאחד את כל המפלגות בעיר. ראש העיר טען בדבריו כי מערכת הבחירות בבית שמש לא נערכה רק חודשים ספורים, אלא הייתה זו מערכה קרוב ל-5 שנים, במהלכה הוא הושמץ על ידי התקשורת הארצית והמקומית, כלשונו.

"היום רואים כולנו כי כל הדה לגיטימציה הזו לא עמדה במבחן התושב, והתושבים שמכירים אותי יודעים כי פני תמיד לשלום, לפעול מתוך אהבה ואחדות, ולכן שמו בצד את כל ההסתה הפרועה, והוכיחו כי בית שמש בוחרת מאהבה", אמר ראש העיר.

אבוטבול הוסיף כי התקשורת צריכה לעשות חשבון נפש, "זו העת להפסקת אש, ראיתם כי הדרך הזו לא מקובלת בקרב תושבי העיר ולפיכך באו נפתח דף חדש והתקשורת תתחיל מעתה לחפש את הדברים היפים שיש בעיר. את החיבורים ואת האנשים הנפלאים שלמרות שיש להם דעות שונות, יש להם מטרה אחת לחיות בשלום ובאחווה, יחד כולם כאיש אחד".

הוא מתח ביקורת על התמיכה שהעניקו ראש הממשלה נתניהו, שר הכלכלה בנט ושר האוצר לפיד למועמד המתחרה אלי כהן, וקרא להם לעצור את ההתערבות בנעשה בעיר, כהגדרתו. דבריו של אבוטבול זכו לקריאות "בוז" מצד הקהל החרדי.

"בית שמש יוצאת היום לדרך חדשה", הכריז אבוטבול, "היום כולם רואים שכל התקפות התקשורת לא מחלחלים לתוך העיר. הציבור בוגר דיו כדי להפריד בין טפל לעיקר ואני מתחייב בזאת לשמור אמונים לתושבי בית שמש, שתמשיך להיות היעד הנחשק של כל יהודי העולם".