אריה קינג: מקווה שלא אאכזב

אריה קינג מרשימת ירושלים מאוחדת, יכהן כחבר המועצה השני אחרי שמואל שקדי, "הזהירו שלא נעבור את אחוז החסימה, הוכחנו בדיוק ההיפך".

בני טוקר , י"ט בחשון תשע"ד

אריה קינג
אריה קינג
הלל מאיר

ההצלחה של רשימת 'ירושלים מאוחדת' בראשות שקדי וקינג שהצליחו להכניס שני נציגים למועצה על סף השלישי והאכזבה מרשימת הבית היהודי שזכתה במנדט אחד בלבד, מעלה סימני שאלה רבים ביום שאחרי.

אריה קינג, מעתה חבר מועצה מן המניין, טוען בראיון לערוץ 7 כי הציונות הדתית התפכחה מאז הבחירות לכנסת, "כשהייתי מועמד מטעם עוצמה לישראל בבחירות לכנסת, הותקפנו שבגללנו הציונות הדתית הפסידה שני מנדטים, והנה כאן בירושלים הוכחנו בדיוק את ההפך, בגלל הקמפיין העלוב נגדנו, הפסדנו את המנדט השלישי".

לדבריו, הציבור הדתי בירושלים אמר את דברו, "האנשים כאן יותר אידיאליסטים, יותר תורניים, הם הבינו מהר מאוד שהכסות שהבית היהודי מתכסה בה זה לא בדיוק התוכן שהם רצו, אנחנו אמרנו כל הזמן שאחינו החרדים קודמים לאחינו החילונים".

קינג לא פוסל אפשרות של ישיבה בקואליציה עם ניר ברקת, "אמנם אני באופן אישי אמרתי את דעתי על ברקת, אבל לכל אחד יש עכשיו את השיקולים שלו. המטרה שלנו היום היא להשפיע על ירושלים שתהיה יותר יהודית".

"אני מצד אחד מתרגש אך מצד אחד במתח כי יש הרבה ציפיות ממני, ואעשה הכל כדי לא לאכזב".