הבחירות באלקנה: תבוסה למועמד הבית היהודי

אריאל וייס הגיע למקום החמישי מבין ששה מתמודדים. סיעתו לא עברה את אחוז החסימה ולא תהיה מיוצגת במועצה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ' בחשון תשע"ד

ביישוב אלקנה בשומרון, שם קיבלה "הבית היהודי" בבחירות לכנסת מעל 70% מהקולות, נחל תבוסה המועמד הרשמי של המפלגה, אותו הריץ ח"כ ניסן סלומינסקי.

אריאל וייס הגיע למקום החמישי מבין ששה מתמודדים. סיעתו לא עברה את אחוז החסימה ולא תהיה מיוצגת כלל במועצה.

מדובר ב"מכה" לבית היהודי שהגיעה באופן לא צפוי מאחד היישובים הכי מזוהים עם המפלגה. ערב הבחירות פירסם ח"כ סלומינסקי מכתב תמיכה גלוי בוייס וכך עשה גם השר נפתלי בנט. השר אורי אריאל וח"כ מוטי יוגב טרחו לבקר באלקנה בשבועיים האחרונים, בניסיון לסייע לוייס.

עצם התמיכה של ''הבית היהודי'' באחד המתמודדים עוררה תרעומת רבה באלקנה, שכן לפחות עוד שלושה מהמתמודדים מזוהים עם המפלגה ולא זכו לתמיכתה הרשמית. שניים מעוזריו של בנט בבחירות האחרונות לכנסת, תושבי אלקנה, פעלו בסיעות אחרות בבחירות ולא בזו של ''הבית היהודי''.

הבחירות באלקנה לא הוכרעו, כיוון שאיש מהמתמודדים לא השיג 40% מהקולות. בעוד שבועיים ייערך סיבוב שני בו יתמודדו השניים שזכו במירב הקולות – עו"ד אסף מינצר, ואל"מ (מיל') אריק גרניט. ראש המועצה הנוכחי צדוק זהוראי הודח מהתפקיד.

עו"ד אסף מינצר, בן 34, בנם של עו"ד מוטי וצביה מינצר, תושבי אלקנה, הוא עורך דין שמתמחה בתחום מסחר בינלאומי, חברות ונדל"ן. בצבא שירת בחיל התותחנים והשתחרר כקצין בדרגת סגן (מיל'). בוגר ישיבת ההסדר קריית שמונה, ובעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת ת"א.

אריק גרניט, תושב היישוב ב-28 השנים האחרונות, אל"מ במילואים, שימש בתפקידו האחרון בצה"ל ראש המרכז לניתוח מערכות באגף התכנון וראש ענף חקר ביצועים בחיל האוויר, ולאחר פרישתו ניהל חברת ייעוץ בינלאומית בתחום הביטחון והתשתיות וכיום הוא מנהל חברה פרטית לניתוח מערכות. הוא בנו של תא"ל (מיל') חיים גרניט, לשעבר קצין משטרה צבאית ראשי.