דרישה מהשר פירון: "חדש הסיורים בחברון"

ח"כ יוני שטבון ושמעון אוחיון מבקשים להנהיג מחדש את התוכנית של שר החינוך הקודם ולחייב בני נוער לסייר בעיר האבות.

חזקי ברוך , כ"א בחשון תשע"ד

יוני שטבון
יוני שטבון
צילום: פלאש 90

ערב שבת חברון: חברי ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ יוני שטבון (הבית היהודי) וח"כ ד"ר שמעון אוחיון (הליכוד ביתנו) שיגרו פנייה לשר החינוך הרב שי פירון בדרישה לחדש את סיורי התלמידים בחברון.

עד לאחרונה, ביוזמתו של שר החינוך הקודם גדעון סער, חויבו תלמידי ישראל להגיע לסיורים לימודיים בחברון כחלק מתכנית הלימודים. בחודשים האחרונים, הורה שר החינוך הנוכחי לבטל את הסיורים.

חברי הכנסת מבקשים מהשר פירון לחדש את היוזמה ולהביא את תלמידי ישראל לעיר האבות. "ההגעה לחברון היא ערך ציוני ויהודי, לא ייתכן שהמשרד האמון על חינוך ילדי ישראל לא ייתן לכך ביטוי". חברי הכנסת הדגישו כי "דווקא בימים בהם בחוגים מסוימים ציונות היא מילת גנאי, על משרד החינוך לעודד סיורי תלמידים לחברון".

ח"כ יוני שטבון מסר כי "הקשר בין העם היהודי לחברון הוא לא שאלה של ימין ושמאל, הוא ערך ציוני. ראוי מאוד שמשרד החינוך יטפח את הקשר, בדיוק כמו את הקשר לגולן, לגליל ולנגב. אדם הוא תבנית נוף מולדתו, וחברון היא חלק מהמולדת שלנו".

יצוין כי השר פירון התייחס בעבר לביטול הסיורים בחברון והסביר כי תוכנית הסיורים שהציג עם כניסתו לתפקיד לא באה חלילה לפגוע בעיר האבות אלא לעודד בתי ספר להגיע לאתרים חשובים נוספים בכל מדינת ישראל.

הרב פירון הבהיר כי תוכניתו החדשה כוללת ביקור חובה בירושלים כפי שהיה בשנים האחרונות אך קובעת שישה יעדים חדשים בכל שנה, "פעם אלו הם אתרים בגוש עציון, פעם בחברון, פעם בבקעת הירדן, עיירות פיתוח ואתרים חשובים נוספים במדינת ישראל".

"אין שום סיבה לעודד דווקא עלייה לחברון ולא לעודד ביקורים באתרים חשובים אחרים בכל ארץ ישראל. יש מקום אחד שהוא חובה והוא ירושלים אך מלבדו כל שנה יבחרו יעדים חדשים. תלמידי בתי הספר יסיירו בכל מדינת ישראל", אמר.