"כמו ילד שהפסיד במשחק גולות"

ראש העיר בית שמש משה אבוטבול בתגובה לזעם במחנה הציוני: הוצאת קיטור של כאלו שלא זכו בבחירות, זה לגיטימי.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"א בחשון תשע"ד

משה אבוטבול
משה אבוטבול
פלאש 90
ראש העיר בית שמש, משה אבוטבול, התייחס הבוקר (שישי) להפגנת האלפים אמש שקראו לקיים בחירות חוזרות בעיר בעקבות טענות לזיופים.

הבחירות בבית שמש, נזכיר, הוכרעו לטובת המועמד החרדי שניצח בפער של 956 קולות את המועמד הציוני אלי כהן, שזכה לתמיכה ממפלגות הבית היהודי, הליכוד, העבודה ו'יש עתיד'.

מאות תעודות זהות מזופיות התגלו השבוע בדירת מגורים בעיר ובמשטרה עדיין בודקים אם נעשה בהן שימוש בקלפיות. אלפי תושבים התקבצו אמש במרכז המסחרי בעיר, ומחו נגד מה שהם מכנים "השתלטות ש"ס והפיכת בית שמש לחרדית".

ראש העיר אבוטבול הבהיר הבוקר בגלי צה''ל כי כל מחאה היא לגיטימית ובתנאי שתתבצע באופן דמוקרטי וחוקי. "מבחינתי זו הוצאת קיטור של כאלו שלא זכו בבחירות ואני מקבל את זה", אמר.

באשר לטענות על זיופים בבחירות ועל מאבק התושבים הציוניים אמר אבוטבול כי "יש משטרה שחוקרת אם הצביעו בהן, אני כבר גיניתי בכל פה שאסור לעשות דברים כאלה על פי חוק וגם התורה מתנגדת לדברים כאלה". אבוטבול משוכנע כי "גם אם כל התעודות זהות היו באות לידי ניצול, תוצאות הבחירות היו נשארות אותן תוצאות".

אבוטבול התייחס ליוזמת התושבים הקוראת לפצל את בית שמש לעיר חרדית ולעיר ציונית. "המדינה עושה במהלך שנים רבות מהלכים של איחוד רשויות ולא פיצול רשויות, מה גם שכל פיתוחה של בית שמש הוותיקה ניזון מבית שמש החדשה כי על כל דירה שאני בונה בבית שמש החדשה אני מקבל עשרת אלפים ש''ח לפיתוח בבית שמש הוותיקה.

"גם בבית שמש הוותיקה ישנן אלפי משפחות חרדיות וגם בבית שמש החדשה ישנן משפחות לא חרדיות. אני לא יודע איך לייצר את הקו המפריד בין בניין לבניין זה פשוט הזוי לחשוב על דברים מסוג זה". אבוטבול מתח ביקורת על היוזמה שמגיעה לאחר הבחירות ואמר כי "זה נראה כמו ילד שהפסיד במשחק של גולות ואז רוצה לשנות את כללי המשחק".