זעזוע: הצרפתים הוציאו העצמות מהקבר

לאחר שהרשויות בצרפת הוציאו את עצמות סבה וסבתה פתחה דבורה ליפשיץ במאבק להעלאתן ארצה.

תגיות: קברים צרפת
בני טוקר , כ"ג בחשון תשע"ד

זעזוע: הצרפתים הוציאו העצמות מהקבר -ערוץ 7
יהודים בצרפת. מ הופך יותר ויותר מסובך
פלאש 90

דבורה ליפשיץ גילתה כי עצמותיהם של אבות משפחתה יעקב ויראת טדסקו, הוצאו מהקבר והועברו לקופסאות, לאחר מאמצים רבים, היא הצליחה להביא אותם לקבר ישראל, "הרב נויבירט אמר לנו לעלות אותם ארצה"

דבורה ליפשיץ, תושבת שכונת בית וגן שבירושלים, עלתה לקברי סבא וסבתא רבה שלה, לפני מספר שנים, יעקב ויראת טדסקו שנפטרו ונקברו בבית הקברות מון פרנס בפאריס בשנת 1870.

לפני כשבע שנים  גילתה ליפשיץ לתדהמתה, שבמקום קבורים אנשים אחרים ומצבות שונות מתנוססות על הקבר. לאחר ברור קצר, התברר כי החוק הצרפתי מתיר לצרפתים להוציא עצמות לאחר 99 שנה במידה והמשפחה לא מתחזקת את הקבר ולהעביר את העצמות למחסן עצמות במקום אחר.

בראיון לערוץ 7, היא מגוללת את הסיפור המלא ואת השתלשלות העניינים שנמשכה שנים, בין השאר היא מספרת בראיון על ההתייעצות עם הרבנים בינהם אחד הצאצאים הרב נויבירט זצ"ל שם נקבע כי יש לעשות הכול כדי להעלות את העצמות ארצה.

ביום ראשון הקרוב בשעה אחת וחצי בצהריים תתקיים ההלוויה בבית הקברות, ארץ החיים בבית שמש בהשתתפות הצאצאים הרבים של הזוג טדסקו שנחשבו ליהודים חשובים בקהילה היהודית  בצרפת.

ליפשיץ מתקוממת נגד החוק הצרפתי וטוענת שאינו יודע לכבד את הדתות השונות, "מבחינתם קבר שלא עולים אליו, אפשר בעצם לסגור אותו, אני חושבת שמדובר בחוסר התחשבות בדת של האנשים".