דרעי: אלי ישי לא רצה לעזור

בריאיון ל"פגוש את העיתונות" השתלח דרעי בחריפות בישי וטען כי למרות הפצרותיו, אלי ישי סירב לסייע לו בבחירות לרשויות המקומיות

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ב בחשון תשע"ד

אריה דרעי
אריה דרעי
חזקי עזרא

לאחר שספג הפסד צורב בירושלים ובאלעד, יצא הערב (מוצ"ש) יו"ר תנועת ש"ס ח"כ אריה דרעי במתקפה נגד הגורמים שלטענתו הובילו לכך, כשאת הביקורת החריפה ביותר הוא מפנה לעמיתו בסיעה, ח"כ אלי ישי.

בריאיון ל"פגוש את העיתונות" בערוץ השני השתלח דרעי בחריפות בישי וטען כי למרות הפצרותיו אלי ישי סירב לסייע לו בבחירות לרשויות המקומיות.

"אני פניתי לאלי ישי והוא החליט שהוא לא רוצה לעזור", טען דרעי. "אלי ישי הוזמן לאלעד והוא לא רצה לבוא. אלי ישי הוזמן לדבר והוא לא רצה לבוא".

בהמשך התייחס לטוענים כי הניצחון החרדי בבית שמש מיוחס לאלי ישי שכן אבוטבול נמנה על אנשיו של ישי. "אני העמדתי את המועמד לראשות העיר, אני נתתי לו את התקציב, אני מיניתי לו את חברי המועצה", אמר דרעי.

בדבריו הפנה קריאה ישירה לישי: "אני קראתי לו ואני קורא לו גם עכשיו - אלי בוא איתנו, הבית שלך זה איתנו ובוא תעבוד איתנו ביחד. מספיק כבר עם הדברים הללו. זה פוגע בש"ס. אין לי ספק שהדיווחים על פילוג בש"ס פגעו במפלגה".

בהמשך תקף את החרדים האשכנזים שהוליכו שולל את איווט ליברמן. "הראיון בתחנת הרדיו החרדית הגיע כפנייה לחרדים אחרי שהתחלנו לשמוע שלא כל החרדים איתנו ביחד. שמתי להם את האמת בפנים - אתם לא יכולים להוליך שולל אדם. אתם הבטחתם לאיווט ליברמן ללכת למהלך הזה. בלי המהלך הזה הוא לא היה מציג את המועמדות של משה ליאון ופתאום אתם מרמים אותו. בסוף - כשיגיע המבחן בכנסת ותרצו את ליברמן כשותף תצטרכו להסתכל לו בעיניים. איך ליברמן ימשיך לסמוך על שותפות עם החרדים אחרי שהוליכו אותו שולל?".

"מי שהכתיר את ניר ברקת כראש עיריית ירושלים זה החרדים. ברגע האחרון הם שינו את כל ההבנות שהיו עם ליברמן".

לסיום סגר חשבון עם ראש הממשלה. "השני שהכתיר את ניר ברקת זה ביבי נתניהו. הליכוד ביתנו מחליט בסניף הליכוד, מחליט בוועדה המוניציפלית, רוב שרי הליכוד תומכים - וראש הממשלה לא תומך בו. מה זה אומר?".

"נראה לי מצב מאוד מאוד מוזר שהליכוד, הוועדה המוניציפאלית של הליכוד, סניף הליכוד בירושלים, שרי הליכוד תומכים במשה ליאון וראש הממשלה, שהוא ראש הליכוד, לא תומך במועמד הזה בגלל שיקולים כאלה ואחרים שאני לא רוצה לפרט אותם. זה מצב מאוד עגום, ככה לא מתנהלים".

אלי ישי סירב להגיב לדברים.