הרב עמאר בביקור לחיזוק הכשרות בגיאורגיה

הרב עמאר הגיע לביקור בגיאורגיה, סייר במשחטה ועמד מקרוב אחר השחיטה המקומית שנוסדה ע"י רבני גיאורגיה בתמיכתו והדרכתו.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשע"ד

הרב הראשי לשעבר הרב שלמה משה עמאר שב בימים האחרונים ממסע חיזוק והתעוררות רב רושם שערך בקרב הקהילה היהודית בגיאורגיה.

מסע ההתעוררות מהווה המשך לפעילותו רבת השנים כרב הראשי בארץ זו לביסוס מערך הכשרות וענייני הדת. אל הרב עמאר התלוו רבנים בכירים מ'איגוד רבני גיאורגיה' שיצאו עמו למסע בן שלושה ימים כדי לעמוד מקרוב על הדברים הדרושים חיזוק.

המשלחת הגיעה ביום שישי ערב שבת פרשת וירא אל העיר טביליסי, בירת גיאורגיה, שם התקבלה בחום ובאהדה רבה ע"י רבה הראשי של הקהילה, הרב אבישי באטשווילי, נשיא הקהילה ושלוחי חב"ד בראשות הרב מאיר קוזולובסקי, אשר לוו את האורח המכובד ופמלייתו במשך כל ימי שהותם בעיר.

במסגרת הביקור שנערך באירוח לבבי על פי מיטב המסורת המקומית, סייר הרב עמאר במשחטה ועמד מקרוב אחר השחיטה המקומית שנוסדה ע"י רבני גיאורגיה בתמיכתו והדרכתו של הראש"ל. הרב ערך בדיקה מדוקדקת של כל ענייני השחיטה, הסכינים, אופן השחיטה ושוחח ארוכות עם השוחטים.

כמו כן ביקר בחנויות הבשר הבשר והעיר את הערותיו כדי שהשחיטה תעמוד בסטנדרטים המקובלים ברבנות הראשית, זאת במטרה שכל יהודי מקומי או יהודי שיגיע מהארץ יוכל לאכול ברמת כשרות טובה.

הקהילה היהודית בגיאורגיה מונה כ-4,000 יהודים. במסגרת המסע, ביקר הראשון לציון בבתי הספר היהודי בעיר והתקבל בהתרגשות רבה בקרב המורים והתלמידים. בתום הביקור ביקשו רבני הקהילה מהרב והדרכה בסוגיות העומדות על הפרק. הרב הקשיב במתינות וענה לכל הפונים. רבני הקהילה הגיאורגית סיכמו בסיפוק רב את הביקור החשוב שיתרום רבות לחיזוק ענייני הכשרות במדינה.