גלעד שליט.
גלעד שליט.פלאש 90

ראש חטיבת שבויים ונעדרים לשעבר במוסד, רמי איגרא, התייחס ביומן ערוץ 7 להחלטת הממשלה לאשר את שחרורם של 26 המחבלים בפעימה השנייה מבין ארבע, מהלך הצפוי לצאת לפועל בעוד כיממה.

איגרא שבעבר הביע התנגדות חריפה לעסקת שליט סבור כי שחרור המחבלים הרוצחים בעסקת שליט כבל את ידיה של הממשלה וכעת היא אינה יכולה להתנגד לשחרור רוצחים כפי שההגיון היה דורש זאת.

לדבריו ניתן היה להבין יותר את העסקה הנוכחית מאשר את עסקת שליט שכן בעסקת שליט הבהירה ממשלת ישראל לארגוני הטרור כי הדרך להכניע אותה ולקבל אלף מחבלים היא לחטוף חיילים "בכך אנחנו במו ידינו מגדלים דור שלם של חוטפים עתידיים", אומר איגרא המזכיר את חטיפת ורצח החייל בבת ים על מנת לסחור בגופתו ולהביא לשחרור אחיו של החוטף.

איגרא מבהיר כי הוא יכול להבין אם כי לא להסכים לעסקה הנוכחית שכן לטעמו היה על ממשלת ישראל להקפיד שלא לכלול בה מחבלים רוצחים. במידה והייתה הקפדה על כך היה ניתן לראות במחווה לרש"פ מהלך מובן כחלק מהמו"מ המדיני וכניסיון לחזק את מעמדם של הפלשתינים שאינם נוקטים בטרור כפי שעושה החמאס שעד כה הציג בפני העם הפלשתיני קבלות לדרכו בעסקת שליט בעוד אבו מאזן ואנשיו נמצאים בשפל תדמיתי משמעותי.

עם זאת, כאמור, איגרא סבור שבעסקת שליט אותה, הוא מכנה "איוולת מדינית", נקבע רף שחרור הכולל גם מחבלים רוצחים וכעת לא יכולה עוד ממשלת ישראל לטעון שאינה משחררת סוג כזה של מחבלים. "עסקת שליט הייתה איוולת מדינית שנשלם עליה עוד הרבה שנים", הוא אומר ומוסיף כי כל יעדה היה להוסיף 7 דקות של פופוליזם זול לראש הממשלה, פופוליזם זול וקצר מועד עד כדי כך שלא הוכיח את  עצמו בבחירות האחרונות. "אנחנו נשלם על כך יותר והציבור שיצא לרחובות ולחץ את הממשלה בתואנה שזו ישראל היפה יגלה שזו ישראל המדממת".

לדברים אלה מוסיף איגרא ואומר כי הוא תומך בחוק 'הבית היהודי' שנועד לאסור שחרור מחבלים רוצחים מכאן ואילך. עוד אמר כי אינו מבין מדוע לא ניתן להפעיל את אותה חמלה המופגנת כלפי מחבלים רוצחים גם כלפי אסירים יהודים כדוגמת עמי פופר ואחרים. "אם אנחנו יודעים לחמול ולשחרר רוצח של יהודים ובהם גם ילדים אין סיבה שלא לחמול על יהודי שביצע פשע דומה, ואני מדגיש שזהו פשע", דברי איגרא.