בתחקיר כלובטק בערוץ 10 נחשף אתמול כי משחטת "זוגלובק" מתעללת באופן אכזרי בתרנגולות לפני הליך השחיטה.

על פי התחקיר, התרנגולים מוחזקים בכלובים מטונפים בצואה ודחוסים עד אפס מקום במשך שעות רבות. בתחקיר נראים חלק מהתרנגולים פצועים ואינם מקבלים מים ולעיתים נחנקים למוות.

בתחקיר מככבת מכונה ששופכת את החיות מהכלובים מגובה רב, זה על זה. המכונה חובטת את הכלוב ומנערת אותו שוב ושוב, עד שרוב התרנגולים נופלים למסילה הנעה, בדרכם לשחיטה.

חלק מהתרנגולים בכלובים נלכדים בין הסורגים ונקרעים אל מותם באופן אכזרי.

מיד אחרי שידור התחקיר, "אנונימוס לזכויות בעלי-חיים" ו"תנו לחיות לחיות" פנו לראש השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, ד"ר נדב גלאון, בדרישה דחופה להשעות את היתרי ההובלה למשחטה ולסגור את שעריה. במקביל, הגישו העמותות תלונה במשטרה נגד "זוגלובק" בגין עבירות חמורות על חוק צער בעלי-חיים.

פיני קמרי, מנכ"ל זוגלובק, שקיבל את הממצאים לעיונו כבר לפני כמה שבועות הביע צער על התמונות הקשות והבטיח כי הנושא מטופל, "אנו מביעים צער ומתנצלים על הדברים שנראו בכלבוטק, אשר אינם משקפים את רוח חברת זוגלובק ומדיניותה. האירועים שהוצגו בתחקיר לא נעשו במזיד או מתוך כוונה רעה".

"אנחנו רואים את המקרה בחומרה רבה ולכן טיפלנו במיידית. מייד עם היוודע המקרה החלפנו במיידית את המתקן במשחטה. למרות שהמתקן במשחטה עמד בתקנים ובסטנדרטים בארץ ובעולם החלטנו להפסיק מיידית את עבודתו ולהחליפו בתהליך בעל סטנדרטים מחמירים ביותר. אנו ננקוט בכל האמצעים על מנת שמקרה כזה לא יחזור בשנית. חשוב לנו להדגיש שהאירוע אינו קשור לאיכות מוצרי החברה. המוצרים איכותיים ובטוחים כתמיד", אמר.