מהדקים שיתוף פעולה כלכלי-פיננסי עם אירופה

נציגי האוצר נפגשו היום עם משלחת של האיחוד האירופי במסגרת הדיאלוג הכלכלי להגברת שיתוף הפעולה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו בחשון תשע"ד

מהדקים שיתוף פעולה כלכלי-פיננסי עם אירופה-ערוץ 7
כסף
צילום: פלאש 90

מנכ"לית משרד האוצר, יעל אנדורן, והכלכלן הראשי, ד"ר מיכאל שראל ובכירים מבנק ישראל והלמ"ס, נועדו היום (רביעי) עם משלחת של האיחוד האירופי במסגרת הדיאלוג הכלכלי להגברת שיתוף הפעולה.

בראש המשלחת האירופית עמד שגריר האיחוד האירופי בישראל, לארס פאבורג-אנדרסן וכן, נציגי הנציבות האירופית, הבנק האירופי המרכזי (ECB), הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה האירופית (Eurostat), נציגי שירות החוץ של הנציבות האירופית ונספחים כלכליים מטעם מדינות האיחוד.

המפגש התקיים לאור ההתפתחויות הכלכליות בגוש האירו ובאיחוד האירופי והאתגרים העומדים בפני הכלכלה הישראלית. נושאים מרכזיים בדיונים בין המשלחות היו שוק העבודה, שיעורי צמיחה, התפתחויות מאקרו כלכליות ואתגרי המדיניות הכלכלית לביצוע רפורמות מבניות.

כמו כן, דנו המשלחות במצבן הכלכלי של מדינות גוש האירו וההשפעות האפשריות על כלכלת האיחוד האירופי ועל המשק הישראלי.  נציגי האיחוד האירופי ציינו כי הביצועים הכלכליים של ישראל מרשימים, נתוני האינפלציה נמוכים וההשתתפות בשוק העבודה גדלה בצורה מרשימה. נציגי האיחוד האירופי מסרו כי הם צופים צמיחה חיובית ויציאה מהמשבר הכלכלי החל מהמחצית השניה של 2013, שיתגלמו בנתונים הכלכליים של שנת 2014.

מנכ"לית האוצר, יעל אנדורן, אמרה כי "הקשר הכלכלי בין ישראל לאיחוד האירופי הינו בעל חשיבות עצומה. הדיאלוג הכלכלי מקצועי בין הצדדים חיוני לקהילת העסקים באירופה ובישראל. לשני הצדדים אינטרס משותף בחיזוק קשרי הכלכלה ובהסרת חסמים בתחומי הסחר והשירותים. אני בטוחה כי הצדדים ימשיכו לפעול למען עידוד השקעות הדדיות וחיזוק שיתוף הפעולה במחקר ופיתוח".