הנהגת הימין ששתקה בעסקת שליט - אשמה

ד"ר חגי בן ארצי, מאשים את הנהגת הימין והרבנים שלא ניצבו בעוז נגד עסקת שליט, "העסקה הזאת פרצה את הסכר, הגיע הזמן להודות בטעות".

בני טוקר , כ"ו בחשון תשע"ד

הנהגת הימין ששתקה בעסקת שליט - אשמה-ערוץ 7
חגי בן ארצי
ישי קרוב

גיסו של ראש הממשלה, ד"ר חגי בן ארצי, מאשים את הנהגת הימין והרבנים שהביאו בתמיכתם השקטה בעסקת שליט, לכל העיסקות שבאו לאחר מכן.

בראיון לערוץ 7 טוען בן ארצי כי הידרדרות החלה כבר אז, "זה מה שפוצץ את הסכר, עכשיו זה כבר לא תמורת חייל אלא תמורת משא ומתן, והידרדרות רק תימשך. צריכים היום להכיר בחטא של כולנו לגבי עסקת שליט, אני מפנה את הביקורת לא רק לראש הממשלה אלא גם למשפחות השכולות ולרבני הציונות הדתית שחלקם היה בעד עסקת שליט".

לדבריו, מול לחץ התקשורת ומשפחת שליט, לא היה שום לחץ נגדי, "לא ראינו אפילו את ארגון אלמגור, אני הייתי כמעט המפגין הבודד אז, מול הלחץ של משפחת שליט, וכשהסכר נפרץ, קשה לעצור את השיטפון".

"אנחנו צריכים להכות על חטא ולהודות שטעינו. כל הרבנים ששתקו ותמכו נסחפו בזרם, אבל אין פסק הלכה שמתיר לשחרר מחבלים תמורת חייל ובשום מקום אחר בעולם לא משחררים רוצחים מתועבים כאלה. רק אם היינו מפעילים לחץ ציבורי נגדי, רק אז אולי היה סיכוי שראש הממשלה היה נשאר בעמדות המקוריות שלו".

"לצערנו עם שפועל על פי הרגשות שלו, הוא עם מטומטם ואלה הן התוצאות".