"לא חושב שיהיו בחירות חוזרות בבית שמש"

שר הפנים סער מעריך, כי "אם היה זיוף קולות הוא היה מזערי, ולא השפיע על התוצאה הסופית", ומזכיר כי ההחלטה נתונה רק לבית המשפט.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ז בחשון תשע"ד

להשפיע. סער
להשפיע. סער
צילום: פלאש 90

סערת הבחירות בבית שמש ממשיכה להעסיק בימים האחרונים את המערכת הפוליטית.

את אחת ההתבטאויות המעניינות סיפק בליל אמש שר הפנים גדעון סער, שבראיון שנערך עמו ב'גלי צה"ל' העריך כי גם אם יהיו עתירות לפסול את הבחירות, זה לא יישאר במשרד הפנים, אלא יגיע לידי בית המשפט ורק שם ידונו בעתירות האלו.

"אם היה זיוף קולות בבחירות לראשות עיריית בית-שמש, הוא היה מזערי, ולא השפיע על התוצאה הסופית". דבריו הדגיש כי הוא מנוע מלהרחיב את דיבורו בשל צו איסור פרסום שהוטל על פרשיית תעודות הזהות שנתפסו.

"אני לא משוכנע, בלשון המעטה", אמר סער, "על פי מה שאני יודע היום, בהתחשב בפגיעה המסוימת שהיתה בטוהר הבחירות, לא היה בפגיעה במשהו המתקרב לפער בין שני המועמדים על ראשות הרשות".

"לאחר שהתמונה תתבהר, מי שבסופו של דבר יידרש להחליט בעתירות, אם יהיו, זה בית המשפט ולא גורמים פוליטיים. אני חושב שטוב שכך", סיים השר גדעון סער את התייחסותו לפרשה, כשבין היתר אף גילה כי גם נערכה ישיבה משותפת עם היועץ המשפטי לממשלה בכדי לדון בעניין, וזה רוח הדברים שעלה בישיבה.

ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול בירך על דבריו הברורים של שר הפנים מר גדעון סער, ואמר כי הוא שמח לראות כי גם במערכת הפוליטית יש אנשים הוגנים שמתעלים מעל כל שיקול פוליטי, ודואגים לשמור על האינטרס הציבורי של תושבי בית שמש, שיצאו מבתיהם להצביע בשיעור כמעט כפול מעל לממוצע הארצי, וראוי שההצבעה שלהם תקבל את כל הכבוד הראוי, כפי כל כללי הדמוקרטיה.

ראש העיר משה אבוטבול שב ואמר, כי אם אכן ימצא כי בקלפי אחת או שנים נעשו דברים שלא כחוק, הוא יהיה הראשון שיפנה לועדת הבחירות בבקשה לערוך בחירות חוזרות באותן קלפיות, בכדי שתהיה אמירה ברורה וחד משמעית שבית שמש לא תיתן לעברייני בחירות להשפיע על תוצאות הבחירות.

בשולי הדברים ביקש ראש העיר להבהיר כי כואב לו לראות שגורמים פוליטיים בתוך העיר, שמתקשים לקבל את תוצאת הבחירות בשל בחירתו ברוב קולות לראשות העיר, פוגעים באמינותה של ועדת הבחירות בבית שמש בה היו חברים נציגים מכל המפלגות, ועד שנודעו התוצאות הסופיות לא נשמע ולא ציוץ אחד על טיב עבודת חברי הועדה.

"אני מבין לליבם של אלו שהפסידו, אבל אסור שזה יהיה על חשבון שמם הטוב של חברי ועדת הבחירות שעשתה עבודת קודש, וראויים חבריה להערכה רבה על מסירותם לשמור על טוהר הבחירות ועל רצון הבוחר", אמר ראש העיר.