הזדעזעה. רגב
הזדעזעה. רגבפלאש 90

יו"ר ועדת הפנים, חברת הכנסת מירי רגב (ליכוד), דוחה בפוסט שכתבה בפייסבוק את הטענות נגד דיון שקיימה אתמול בועדת הפנים.

הדיון עסק בטענות שהעלה ראש העיר נצרת עילית, שמעון גפסו, נגד היועצת המשפטית של העירייה אשר לטענתו מפריעה לו לנהל את ענייניה של העירייה כראוי.

"בהמשך לפרסומים המגמתיים והבוטים, שכרגיל גם אינם נכונים ומדוייקים, אני מזמינה אתכם לצפות בערוץ הכנסת בדיון שערכתי. הדיון עסק בסוגיית יחסי העבודה בין הדרג הנבחר לפקידות מקצועית", קבעה רגב בדף הפייסבוק שלה.

לדבריה, "זה לא סוד שראשי ערים ושרים נתקלים בקשיים עם היבחרם ביישום מדיניותם בגלל שפקידים בכירים לא מאפשרים להם, מסיבות כאלו ואחרות, לבצע את תפקידם".

רגב ציינה, כי "ועדת הפנים תפקידה לפקח על השלטון המקומי. ראש עיריית נצרת עלית שלח מכתב לועדה בו ביקש לבדוק מדוע בקשתו למשרד הפנים להדחתה של היועצת המשפטית לא נענתה על פי הנוהל הקיים במשרד. כפי שאני עושה בנושאים שונים ומטפלת בתחנת הכח בבאר טוביה, בעמק חפר ובסוגיות נוספות זימנתי דיון גם בסוגייה זו. גפסו, ראש עיריית נצרת עלית, שנבחר לפני מספר ימים ברוב מוחץ של קולות נמצא בהליך משפטי. כל עוד בית המשפט אפשר לו להתמודד לראשות העיר וכל עוד הוא לא הורשע עומדת לו חזקת החפות".

"לא יעלה על הדעת כי תושבי נצרת עלית יענשו בשל סכסוך בין הדרג המקצועי לדרג הנבחר. צריך שלראש העיר יהיו הכלים על מנת שיוכל לנהל את העיר. ביקשתי ממשרד הפנים לבדוק לעומק סוגיה זו ולמצוא פתרונות שיענו על מחלוקות כאלו בעתיד", קובעת רגב.

תנועת אומ"ץ הגישה הבוקר תלונה ליו"ר ועדת האתיקה של הכנסת, ח"כ יצחק כהן, נגד התנהלותה של ח"כ רגב.

בתלונה טען יו"ר הנהלת אומ"ץ, אריה אבנרי, כי "יו"ר ועדת הפנים של הכנסת ח"כ מירי רגב התנהגה לדעת אומ"ץ בדרך לא ראויה כאשר זימנה השבוע לישיבת הועדה את ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו כדי לברר תלונה נגד היועצת המשפטית של העירייה שהייתה שותפה לחשיפת מעשי שחיתות נגדו".

"עצם העלאת הנושא במהלך הישיבה היה דבר לא ראוי ולא מקובל ונגוע באינטרסים פוליטיים ציניים", קבע אבנרי, "במהלך הישיבה התעמתה ח"כ רגב עם חברי הועדה ונהגה כלפיהם בחוצפה ובבוטות ואף דאגה להוציא כמה מהם מישיבת הועדה. לאחר שמתחו ביקורת על ניצול ישיבת הועדה למטרותיה הפוליטיות האישיות".

"אנו תובעים לכנס את ועדת האתיקה בהקדם לדון בהתנהגותה הבלתי נסבלת של חברת הכנסת רגב ולמצות איתה את הדין", הוסיף אבנרי.