מה עם ערכות מגן לבעלי זקנים?

יו"ר "התנועה למען ירושלים ותושביה" דורש מבית המשפט להורות על חלוקת ערכות מגן לבעלי הזקנים בישראל.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ז בחשון תשע"ד

ערכות מגן
ערכות מגן
צילום: פלאש 90
יו"ר "התנועה למען ירושלים ותושביה", חיים מילר, הביע אתמול (ה') את דרישתו על כך שבית המשפט יורה על חלוקת ערכות מגן לבעלי הזקנים בישראל.

זאת לאחר שבג"ץ הוציא צו על תנאי המורה למדינה להסביר מדוע לא תספק ערכות מגן לכל אזרחי המדינה באופן שיוויוני, או לחילופין להסביר מדוע לא ייקבעו קריטריונים לחלוקת המלאי הקיים באופן שיוויוני.

כזכור, ח"כ נחמן שי עתר לבית המשפט בדרישה לחייב את הממשלה לחלק ערכות מגן לכל תושבי מדינת ישראל, על רקע המתיחות הגבוהה באזור.

מתשובת המדינה בדיון עלה כי גופי החירום מתעתדים לסיים את עבודת המטה בנושא עד אמצע השנה האזרחית הבאה, בתגובה לכך מתחה שופטת העליון ביקורת על המדינה שלא קבעה קריטריונים לחלוקת המסכות הקיימות.

לדברי השופטת, "צריך לקבוע קריטריונים, גורמי מקצוע זו סיסמה", עם זאת, נציגי המדינה אמרו בתגובה כי "אנו מחלקים את הערכות מספר שנים ואנשים לא באים לקחת אותן, ובהינתן איזושהי ידיעה בתקשורת – מיד מתחילים לצבוא, אם היו לוקחים את הערכות בזמן לא היינו רואים את התורים הללו כפי שצולמו באמצעי התקשורת, מ 2008 כשנתקבלה ההחלטה והיו במלאי ערכות מגן לחלוקה הציבור לא התייצב לקחת אותן".

מילר ציין כי בשעתו כבר הגיש עתירה באמצעות "התנועה למען ירושלים ותושביה" אודות העוול הנורא שמשרדי הממשלה השונים זורקים אחד על משנהו את האחריות על בעלי הזקנים בישראל. הוא הביע תקווה כי אולי הפעם העוול הזה יזכה למעורבות בית המשפט.