השגרירות לא חילצה את השר

שר הבינוי אורי אריאל, השוהה בצרפת, היה מעורב אתמול (שישי) בתאונת רכבת. השר לא נפצע בתאונה. זעם בלשכתו על ההתנהלות בשגרירות.

חזקי ברוך , כ"ט בחשון תשע"ד

אורי אריאל
אורי אריאל
צילום: פלאש 90
שר השיכון והבינוי אורי אריאל (הבית היהודי) היה מעורב בתאונת רכבת אתמול במהלך ביקור בצרפת. השר, אשתו והמאבטח שליוו אותו לא נפגעו.

לערוץ 7 נמסר כי השר עשה את דרכו ביום שישי ממרסיי לפריז לשבת של תנועת "לביא" ובני עקיבא עם מאות סטודנטים יהודים מכל אירופה. חצי שעה לאחר תחילת הנסיעה התאבד אדם על המסילה, הרכבת פגעה בו וירדה מהפסים.

השר אריאל וצוות לשכתו פנו לשגרירות ולקונסוליה על מנת שיחלצו את השר מאזור התאונה כדי שיוכל להגיע לפני שבת לפריז. במשך שעות ארוכות אף נציג ישראלי לא יצר קשר ואיש לא נשלח לזירה. קרוב משפחה של אריאל ממרסיי יצא לחלצו אך שב על עקבותיו לאחר שהובטח לו כי המשטרה המקומית תחלץ את השר. בסופו של דבר נאלץ השר לשוב למרסיי ברכבת חלופית והגיע סמוך לשבת.

השר צפוי לטוס מחר (א) בבוקר לפריז על מנת להמשיך את סדרת הפגישות שלו עם משפטנים בינלאומיים המסייעים לחיזוק מעמדה של ישראל בעולם ועם חברי פרלמנט צרפתיים על החרם האיראני וסוגיית ברית המילה.

בלשכתו של אריאל זעמו על משרד החוץ שלטענתם, לאורך השעות שבהן שהה השר ברכבת, אף אחד לא התערב ולא ניסה לחלץ אותו.

ממשרד החוץ נמסר אתמול בתגובה "בעקבות תאונה נתקעו מאות אנשים ברכבת. השר ולשכתו פנו לשגרירות בפריז. השגרירות ומשטרת צרפת ניסו לסייע ככל יכולתם על מנת שהשר יגיע לפריז לפני הזמן. זה לא נסתייע לנוכח הנסיבות והשר יבלה את השבת במרסיי".