תיעוד: כך נראה יום לחימה בסוריה

הלחימה בין הכוחות המורדים לצבא סוריה נמשכת בכל הגזרות. מהתיעוד ניתן ללמוד על היקף ההרס והחורבן שפקדו את המדינה בשנים האחרונות.

דלית הלוי - ערוץ 7 , ב' בכסלו תשע"ד

מראות ההרס
מראות ההרס
רויטרס

ערוץ eldorar alshamia המזוהה עם הכוחות המורדים העלה סרטון ווידאו המתעד את הלחימה במהלך ה-4 בנובמבר.

הסרטון ממחיש את המציאות העגומה בסוריה לאחר כשלוש שנים של מלחמת אזרחים רוויית דמים, בה נהרגו למעלה מ-120 אלף איש.

בסרטון הווידאו ניתן לראות ירי מרגמות לעבר טנקים ריכוז טנקים של צבא סוריה בשכונת אל-קאבון בדמשק, ירי מרגמות לעבר הכפר אל-מליחה באזור הכפרי של דמשק ולעבר מפקדת ההגה האווירית באזור זה וירי במקלעים כבדים לעבר מטרות באזור הכפרי של דמשק.

בצפון סוריה תועד ירי במרגמות כבדות 120 מ"מ לעבר יעדים של צבא סוריה בכפר דאן במחוז חומס, ירי רקטות בשעות הלילה לעבר יעדים באזור הכפרי של חומס, חילופי אש באזור חמאת בדרך המובילה צפונה לחאלב, חילופי אש בחאלב בניסיון למנוע בנשק קל ובמרגמות את פריצת הכוחות הסוריים למסגד האומיי בסיוע טנקים ונגמ"שים, ירי מרגמות 120 מ"מ לעבר שדה התעופה הצבאי ניירב, חיסול שני פעילי חיזבאללה בעיירה אל-זהראא באזור חאלב בעת שהיו בסיור שגרתי, ירי מרגמות לעבר העיירה אל-ראמוסה באזור בכפרי של חאלב ומארב נ"מ באזור סראקב הסמוך לאידליב.

בגזרה הדרומית תועד פיצוץ של שלוש עמדות של צבא סוריה באחד הכפרים באזור דרעא באמצעות מטען נפץ רב עוצמה ותפיסת שבוי בסווידא. הדיווח המצולם מלמד על היקף ההרס והחורבן העצום בסוריה שנגרם בעטייה של מלחמת האזרחים.

לצפייה בסרטון הווידאו: