קוצרת שבחים. אנדורן
קוצרת שבחים. אנדורןפלאש 90

משלחת משותפת למשרד האוצר, משרד הבריאות ובנק ישראל, בראשות מנכ"לית משרד האוצר, יעל אנדורן, משתתפת היום בדיוני וועידת ה- OECD בפריז, בנושא טיוטת הדו"ח הדו-שנתי על כלכלת ישראל.

ממשרד האוצר נמסר כי חברי הוועידה בוחנים באופן קבוע את כלכלתן של 34 המדינות החברות בארגון ה- OECD. התוצאות מפורסמות בדו"ח דו-שנתי המציף את האתגרים העומדים בפני כלכלת המדינה, כפי שהם נתפסים בעיני הוועידה, וממליץ על צעדי מדיניות להתמודדות עם אתגרים אלה.

הדו"ח הנוגע לכלכלת ישראל, הצפוי להתפרסם בתחילת דצמבר, יעסוק במדיניות המאקרו כלכלית, במערכת הבריאות ובמסים ותשלומי העברה. בנוסף, מתייחס הדו"ח גם לשוק העבודה, לשיעורי הצמיחה, ולביצוע רפורמות מבניות.

מנכ"לית משרד האוצר, יעל אנדורן, הציגה את הצעדים שהממשלה ביצעה לשמירה על המדיניות הפיסקלית ב- 2013-2014. בנוסף, אנדורן סקרה את צעדי הממשלה בתחום החינוך, בתחום הדיור ובנושא שיתוף אוכלוסיות בשוק העבודה.

חברי המשלחת הם הכלכלן הראשי, ד"ר מיכאל שראל, סגן הממונה על אגף תקציבים, משה בר סימן טוב, הממונה על אגף מאקרו כלכלה ומדיניות בבנק ישראל, ד"ר עדי ברנדר, מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו, וסגן ראש המנהל לתכנון אסטרטגי וכלכלי במשרד הבריאות, ניר קידר.

מנכ"לית משרד האוצר, יעל אנדורן אומרת: "כלכלת ישראל קוצרת שבחים בדיוני ארגון ה- OECD. אין לי ספק שהדיונים המעמיקים עם הארגון יתרמו רבות להבנת האתגרים העומדים בפני ישראל, ולגיבוש מדיניות הממשלה בנושאים הרלוונטיים".