בית כלא גלבוע למחבלים
בית כלא גלבוע למחבליםצילום: פלאש 90

עו"ד שריפי שמייצג את משפחתו של נהג המונית דרק רוט שנרצח בשנת 94', מסביר כיצד הצליח העבריין המתוחכם להערים על רשויות החוק בישראל, "הוא ברח מהכלא לארגנטינה וכעת הוא מקבל פרס".

משה בן-איבגי, רוצחו של נהג המונית דרק רוט ז"ל, יסיים בקרוב לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו בארגנטינה בשל עבירות שביצע שם, ויוסגר לישראל.

כזכור נהג המונית  דרק רוט נרצח בשנת 1994 על ידי בן-איבגי וארבל אלוני בהיותם בני 14 בלבד היה זה רצח אכזרי בדם קר ללא שום סיבה, והמדינה אז סערה.

בן איבגי שנמלט מהכלא לפני כשבע שנים לאחר שנגזרו עליו 21 שנות מאסר, על הרצח ועל מעשה שוד שביצע במהלך חופשה, חוזר כעת לישראל בהתאם לתנאי ההסגרה של ארגנטינה שקבעו, שבן איבגי לא ישב על הרצח שעשה כקטין.

בן איבגי ישב חמש שנים בלבד על ביצוע השוד.

עו"ד ד"ר ניסן שריפי, פרקליטה של משפחת רוט, אומר לערוץ 7 כי מדינת ישראל שגתה כשביקשה להסגיר את בן איבגי, "עדיף שעבריין כזה מסוכן, שרצח, ברח, וביצע מעשי שוד בישראל ובארגנטינה יישאר שם. בארץ הוא עלול להיות מראשי הפשע".

לדבריו היו ניסיונות למנוע את ההסגרה אבל הם נכשלו, "פניתי בזמנו לשרת החוץ ציפי לבני שתדרוש את גרושו אך היא דחתה את הבקשה וטענה שזה עניין של משרד המשפטים. לצערנו נוצר מצב אבסורדי שבארגנטינה התעקשו שההסגרה לישראל תהיה רק על עבירת השוד של בן איבגי. ולכן הוא יגיע לכאן וירצה עונש של חמש שנים בלבד, זה פשוט מצחיק, זה פרס לרוצח שברח במהלך חופשה מהכלא".

עו"ד שריפי מזהיר כי לא ירחק היום שבן איבגי ושותפו לרצח ינהלו את העולם התחתון בישראל, "הם שניהם בעלי אופי עברייני שהשתכלל עם השנים והם עלולים להיות מראשי העולם התחתון. אני באמת לא רוצה לחשוב מה יהיה עוד חמש שנים, כשבן איבגי ישתחרר ומשפחת רוט תראה אותו מול העיניים חופשי ומאושר. צריך לזכור שהיה כאן רצח מזעזע של שני נערים ששנה לאחר הבר מצווה רצחו אדם בדם קר בלי שום סיבה".