מחבל נורה כשניסה לדקור חייל

בסמוך לבית לחם ניסה מחבל לדקור לוחם משמר הגבול. המחבל נורה ומצבו מוגדר בינוני עד קשה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ד' בכסלו תשע"ד

מחבל נורה כשניסה לדקור חייל-ערוץ 7
לוחמי משמר הגבול
פלאש 90

מחבל פלסטיני חמוש בסכין ניסה לדקור הערב (חמישי) לוחם משמר הגבול במחסום הקיוסק שעל יד בית לחם. המחבל נורה ומצבו מוגדר בינוני עד קשה.

בשעה 23:15 הגיע למחסום רכב מכיוון צפון. מפקד המחסום רס״ר טלאל חסן סיפר כי "בתחילת המשמרת קיבלנו מידע על רכב עם פרטים דומים אשר מעורב בעסקת סמים ולכן החלטנו לעכב אותו לבידוק".

במהלך הבידוק הגיע למחסום רכב נוסף בנסיעה מהירה ומאותו כיוון. הרכב נעצר בפתאומיות בסמוך ללוחמים, אשר היו עסוקים אותה עת באבטחת המחסום ובחיפוש ברכב המעוכב. מתוך הרכב ירד פלסטיני בשנות העשרים לחייו, כשבידו סכין, והחל לרוץ במהירות לעבר הלוחמים.

אחד הלוחמים זיהה את החשוד וצעק לו לעצור בערבית. מכשזה לא נעצר דרך הלוחם את נשקו, וממרחק קצר הצליח לירות לעברו כדור אחד על מנת לנטרל אותו ולהסיר את האיום.

המחבל נוטרל במקום. הלוחמים יצאו ללא כל פגע.

מוקדם יותר הערב ירה מחבל לעבר הטרמפיאדה בצומת תפוח שבשומרון וחוסל על ידי כוח צה"ל. לא היו נפגעים ישראלים. מחקירה ראשונית עולה כי המחבל ירה באמצעות אקדח זיקוקים לעבר הישראלים שעמדו בתחנה וחייל צה"ל שהיה בעמדה סמוכה פתח באש לעברו. חבלנים של משטרת ש"י ביצעו סריקות מחשש כי המחבל מילכד את עצמו בטרם פתח באש. 

לפנות בוקר ניסה נהג פלסטיני לדרוס קצין במהלך פעילות מבצעית סמוך לכפר נעלין בבנימין. כוח צה"ל זיהה רכב פלסטיני חשוד שיצא מן הכפר נעלין הסמוך לעיר מודיעין. בזמן הנסיעה בוצע ירי ע"י יושבי הרכב. לא היו נפגעים. כוחות צה"ל פתחו במרדף אחר החשודים.