פורסמו שמות הזוכים בפרס בגין תשע"ד

בנר שביעי של חנוכה יוענק פרס בגין תשע"ד. זוכים בפרס השנה: NGO Monitor, אייב פוקסמן וחיים טופול.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ז' בכסלו תשע"ד

פורסמו שמות הזוכים בפרס בגין תשע"ד-ערוץ 7
חיים טופול
צילום: פלאש 90

ביום רביעי, א' בטבת (נר שביעי של חנוכה) יתקיים במרכז מורשת מנחם בגין הענקת פרס בגין לשנת תשע"ד.

מרכז מורשת מנחם בגין מעניק מדי שנה את "פרס בגין" לאות הוקרה במעשה מיוחד למען עם ישראל ומולדתו. הזוכים השנה: NGO MONITOR, אייב פוקסמן וחיים טופול.

על הזכייה בפרס אמר פרופ' ג'ראלד שטיינברג, מייסד ונשיא מכון המחקר NGO Monitor: "בגין נאבק נגד הצביעות המוסרית שסירבה להעניק לעם היהודי את הזכויות שהוענקו לאחרים, לרבות הזכות להגנה עצמית והזכות לשוויון ריבוני במולדתנו. ברוח זו, מכון המחקר NGO Monitor נוסד במטרה לחשוף ולשים קץ לסטנדרטים הכפולים בקרב ארגונים בעלי עוצמה העושים שימוש ציני בהנפת דגל זכויות האדם והדמוקרטיה".

"בחג החנוכה חג האורים, בו מוטל על כל אחד מאית נו לחזק את האור ולגרש החושך, מעניק מרכז מורשת מנחם בגין את פרס בגין המאיר באור נגוהות פעולתם של ארגונים ויחידים למען עם ישראל ומדינת ישראל". אמר הרצל מקוב, ראש מרכז מורשת בגין.

מנימוקי הפרס:

NGO Monitor- הינו ארגון החוקר ארגונים לא ממשלתיים וחושף את האידיאולוגיה העומדת מאחורי אותם ארגונים. רק לאחרונה NGO MONITOR, השיק דוח על מימון ממשלתי מטעם ממשלת ארה"ב ובעקבות פגישות רבות עם חברי קונגרס, הצליח ג'ראלד, לגרום לשינוי נהלים של ממשלת ארה"ב ואף במקרים מסוימים להפסיק את המימון לארגונים אנטי-ישראלים. כך נעשה גם בספרד. בנוסף, לראשונה, הצליח הארגון לגרום לארגון בצלם להודות שהוא לא יכול להעריך מה באמת קורה בשטח ולא לא יכול להאשים את ישראל בפשעי מלחמה.

אייב פוקסמן- יו"ר הליגה נגד השמצה (Anti-Defamation League, ידועה בראשי התיבות של שמה - ADL). אייב פוקסמן מהווה ידיד אמת למדינת ישראל ועושה ימים כלילות על מנת לפעול למענה ולמען העם היהודי בקרב הנהגת ארצות הברית. בין מאבקיו המפורסמים ניתן למצוא את מאבקו כנגד הנשיא קרטר והתקפותיו על ישראל ומאבקו כנגד מל גיבסון וסרטיו כנגד היהודים.

חיים טופול- שחקן קולנוע ותיאטרון ומפיק קולנוע ישראלי. היה מועמד לפרס האוסקר ולפרס הטוני וזכה בשני פרסי גלובוס הזהב. מהשחקנים הישראלים הידועים והבולטים ביותר בארץ ובעולם. במאי 2008 (ה'תשס"ח) קיבל את אות יקיר פסטיבל ישראל על תרומתו לתרבות הישראלית. טופול יזם, הקים ומשמש יו"ר מועצת המנהלים של "כפר נהר הירדן", כפר נופש לילדים החולים במחלות חשוכות מרפא הנמצא בגליל התחתון.