ניו יורק טיימס: נתניהו מייצר היסטריה

העיתון האמריקני ממשיך לתקוף את נתניהו: "אי ההסכמה בין המעצמות לאיראן נתנה פתח לנתניהו לייצר עוד אופוזיציה היסטרית להסכם".

אורלי הררי - ערוץ 7 , ט' בכסלו תשע"ד

נתניהו ואובמה
נתניהו ואובמה
צילום: פלאש 90

העיתון "ניו יורק טיימס" שוב מותח ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו, הפעם על התנהלותו בכל הנוגע להסכם הגרעין המתגבש בין איראן למעצמות.
 
במאמר המערכת של העיתון נכתב כי נתניהו "מייצר היסטריה" בנושא הגרעין האיראני.

עוד נכתב: "היה נחמד אם איראן הייתה מפרקת לחלוטין את תכניתה הגרעינית כפי שנתניהו דורש, אך לא סביר שזה יקרה. ממשלו של ג'ורג' בוש הבן הציב דרישות דומות והתוצאה הייתה שתכנית הגרעין האיראנית התקדמה יותר מאי פעם".

על פי מאמר המערכת, הדרך הטובה ביותר למנוע מהאיראנים לפתח נשק גרעיני היא דרך משא ומתן שמגבילה את העשרת האורניום, תרסן את תכנית העשרת הפלוטוניום ותאפשר פיקוח בין לאומי מרבי. "המתנגדים להסכם מלאי אנרגיה ונחושים. על ארצות הברית ושותפותיה להיות מאוחדות וחכמות", נכתב.

על רקע העימותים המילוליים בין נתניהו לבין בכירי הממשל בארצות הברית אמר אתמול שר החוץ האמריקני, ג'ון קרי, כי "על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להבין כי טרם נחתם הסכם והפיכה לאופוזיציה הינה מוקדמת מדי".

קרי הוסיף שהאיראנים הם אלו שסירבו לחתום בסופו של דבר באותה פגישה דרמטית שנמשכה עד יום ראשון לפנות בוקר.

במהלך ביקורו באבו דאבי הוסיף קרי "ארצות הברית תגן על ידידותיה במזרח התיכון מכל איום או מתקפה, ולא תזנח את בעלות בריתה בשיחות עם איראן. המגעים עם טהרן אינם מרוץ להשגת כל הסכם".