הערביה שטענה שהותקפה - שיקרה

הערביה שיקרה למשטרה כאשר טענה כי הותקפה על ידי יהודיות בתחנת הרכבת הקלה בירושלים, כך עולה מצילום של מצלמות האבטחה המוצבות במקום.

נזכיר כי אנא אמטיר, תושבת שכונת ראס אל עמוד, טענה כי הותקפה על ידי קבוצת בנות יהודיות סמוך לרכבת הקלה בירושלים. היא טענה כי אחת הבנות ניגשה אליה וירקה בפניה וכי חברותיה של הצעירה, הגיעו לתחנת האוטובוס והיכו אותה ללא כל סיבה, תוך שהן משמיעות קריאות על רקע גזעני.

למרות טענותיה של אמטיר, החליטה הפרקליטות לפני כשלושה חודשים שלא להגיש כתב אישום נגד הצעירות היהודיות שנעצרו בחשד לתקיפת אמטיר.

היום נחשפים לראשונה צילומי מצלמות האבטחה המוצבות סמוך לתחנת הרכבת הקלה, מהם עולה כי אכן היה דין ודברים בין אחת הצעירות לבין אמטיר אך הצעירה לא ירקה על אמטיר. בניגוד לגרסתה של אמטיר כי האירוע התרחש בתחנת האוטובוס עולה מהתמונות כי לאחר הויכוח עם הצעירה אמטיר הלכה אחריה והחלה להתעמת עם הבנות.

עו"ד יצחק בם המייצג את אחת הבנות מטעם הסנגוריה הציבורית אמר היום שמהתמונות עולה כי אמטיר שיקרה וכי יש להעמידה לדין על חלקה באירוע ועל עדות שקר מתוך מניע גזעני במשטרה. ניתן לראות כי אין יריקה ושאמטיר היא זו שהולכת אחרי הבנות ומתחילה להתקוטט איתם".

"מדובר בעלילת שווא על רקע לאומני מצד המתלוננת אשר גורמים אינטרסנטים בשמאל הקיצוני דאגו לנפח אותה כדי להכפיש את הנערות על רקע היותן נערות דתיות".

עו"ד איתמר בן גביר שייצג את הבנות אמר כי הקלטת הזאת היא 'יום הכיפורים' של התקשורת והמשטרה, "פעילת שמאל הצליחה להפוך את אמטיר לקורבן כאשר שלחה תמונות לתקשורת והציגה תמונה חלקית והמשטרה, כמו לפי נוהל בלתי כתוב, שיתפה פעולה ועצרה את הבנות עד אשר הגיעו לשופט ששחרר אותן".

"מהתמונות עולה כי אמטיר שיקרה במשטרה וכי התקשורת נפלה בפח ואני חושב שעל המשטרה לבדוק האם לא מדובר בפרובוקציה יזומה ופעילת השמאל לא הייתה במקרה במקום. על כל פנים, יש להגיש כתב אישום נגד אמטיר ויפה שעה אחת קודם".