פרס היצירה התורנית לבניה מינצר מהר עציון

ועדת פרס היצירה התורנית הכריזה על בניה מינצר מרעננה, תלמיד שיעור ה' בישיבת הר-עציון כזוכה במקום הראשון בתחרות היצירה לשנה זו.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"א בכסלו תשע"ד

בניה מינצר מרעננה, תלמיד שיעור ה' בישיבת הר-עציון ובוגר בית הספר המדעי אמי"ת כפר בתיה, הוא הזוכה במקום הראשון בתחרות מפעל הפיס ליצירה תורנית.

מבין מאות הכותבים המוכשרים והדגולים זכתה יצירתו של מינצר בנושא השנתי 'ערבות הדדית' לכבוש את לב השופטים. 

מינצר שירת בביהמ"ד להלכה של הרבנות הצבאית ומזה מספר שנים הוא עוסק בכתיבה תורנית. לבד מהמלגה שיקבל כפרס ממפעל הפיס על יצירתו יוצא לאור גם ספר ובו חידושי התורה שחידש ויצירותיו התורנית.

בניה עצמו מתייחס לזכייה ואומר: "חשוב לי להדגיש כי זכייה זו איננה עומדת בפני עצמה. היא פרי רמת הלימוד הגבוהה והדרישה חסרת הפשרות להעמקה 'עד הסוף' אליה חונכתי בישיבת הר-עציון. ללא חינוך זה, וללא התורה הרחבה והעמוקה שקיבלתי מרבותיי בישיבה ומהלימוד עם חבריי בבית המדרש – לא הייתי מגיע להישג".

בניה השרוי בשנת אבל עם פטירתו של אביו, ר' אורי מינצר ז"ל, ביקש להוסיף כי "את האמון בעצמי, שאני יכול להתמודד גם מול גדולים וענקים קיבלתי מאבא שלי. הוא לימד אותי שאינני צריך לחשוש מכניסה ל'מים העמוקים', ושעם מספיק נחישות ורצינות – אפשר להצליח גם במקומות שלא חלמתי שאזכה להיות בהם".

הרב ברוך גיגי, ראש ישיבת הר-עציון, בירך את בניה עם היוודע דבר הזכייה, ואמר: "לנגד עינינו לא הפרס עיקר, אלא ההשקעה והלימוד. חשיבות כפולה אנו רואים בזה: המסירות ללימוד תורה ביסודיות, בנכונות לברר עניין לעומקו, וכן ביצירה הכתובה שמביאה לידי ביטוי את ההשקעה ואת יכולת הניתוח הלמדנית. בשתי נקודות אלה נמצא בניה מזכה את כולנו".