איראן האטה את קצב ההתקדמות

הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית פרסמה דוח ממנו עולה כי איראן האטה את קצב התקדמות תכנית הגרעין שלה בשלושת החודשים האחרונים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"א בכסלו תשע"ד

הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית פרסמה היום (חמישי) דוח ממנו עולה כי איראן האטה את קצב התקדמות תכנית הגרעין שלה בשלושת החודשים האחרונים.

מאגר האורניום המועשר של איראן גדל בתקופה הזו בכ-5%, אך הוא עדיין קטן מכדי לייצר נשק גרעיני.

"אני לא מתרשם מהדיווחים שאיראן לא מרחיבה את יכולותיה", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס הסוכנות היהודית לרגל ציון עשור לפרויקט "מסע". "יש להם מספיק יכולות לפתח ולהשלים את הפצצה האטומית. השאלה היא האם הקהילה הבינלאומית תחזיר את המצב לאחור ותפרק אותה מיכולותיה".

בתוך כך, נשיא המדינה שמעון פרס התייחס הערב למתיחות בין ישראל לארצות הברית סביב הגרעין האיראני ואמר כי מדובר בויכוח לגיטימי, "אך צריך לנהל אותו בראייה עמוקה ואמיתית של הדברים. אם יש לנו הערות צריך להשמיע אותן, אבל לא הייתי אומר שרק אנו יודעים את הכל. אני מתרשם שגם אמריקה יודעת דברים".

בטקס הענקת פרס בן-גוריון בתל-אביב אמר נשיא המדינה כי "ארצות הברית היא ידידתה הקרובה ביותר של ישראל. אין בקשה ישראלית אחת לאמריקה של הנשיא אובמה שלא נענתה. כולל בקשה שהיא בלתי מתקבלת על הדעת. צריך לשמור על כוחנו, אבל כוחנו הוא גם בידידותנו עם עמים אחרים".