תיעוד מסוריה: כיבוש כפר כורדי בידי המורדים

מלחמת הדת בסוריה מגיעה גם לאזור הכורדי. סרטון וידאו מתעד כיבוש כפר בידי המורדים האסלאמיסטים שקראו לכורדים להיות נאמנים לאסלאם.

דלית הלוי - ערוץ 7 , י"ב בכסלו תשע"ד

אחד מארגוני המורדים בסוריה, חטיבת 'בשורת הניצחון' המזוהה עם האסלאם הקיצוני, העלה ליוטיוב סרטון וידאו המתעד את כיבוש הכפר אל-מושריפה באזור דיר אל-זור (3 בנובמבר) מידי כוח חמוש של הכורדים בסוריה הנמנה על ארגון ה- PKK.

המבצע החל בתצפית לעבר עמדות הכורדים במבואות הישוב, ולאחריה "ריכוך" בירי של מקלעים כבדים ושיגור פצצות מרגמה ורקטות גראד. בשלב הבא החלה ההתקדמות של כוח משורין שכלל טנק, ואשר סלל את הדרך להסתערות של הלוחמים.

לאחר השלמת הכיבוש נראים מספר גברים ושתי נשים שנתפסו שבויים ע"י המליציה האסלאמית הקיצונית. אחד מאנשיה נשמע מוכיח את הכורדים על בדלנותם ומזכיר שהם מוסלמים באמונתם ועליהם לחבור לכוחות שלוחמים במשטר אסד.

בחודשים האחרונים דווח על עימותים אלימים קשים בין הכוחות האסלאמיים הקיצוניים שבכוחות המורדים בסוריה לבין לוחמים כורדים, במסגרתם נהרגו מאות אנשים. לסכסוך גם היבטים כלכליים, שכן באזור הכורדי מצויים מאגרי נפט. הארגונים המזוהים עם אל-קאעידה השתלטו על בארות נפט ומבריחים אותו לאחר זיקוק באמצעים מאולתרים או במכונות מיובאות לטורקיה כדי להשיג מימון לפעילותם.