לא מוסמך לתת כשרות
לא מוסמך לתת כשרותהרבנות הראשית

הרבנות הראשית פרסמה הערב עדכון כשרות בו ניתן למצוא את הבד"צ שלמרות שאינו מוסמך לתת כשרות הוא מפיץ תעודות כשרות, הונאת כשרות, בשר טרף ועוד.

בעדכון הדגישו הרב רפי יוחאי והרב יעקב סבג ממחלקת אכיפת ההונאה בכשרות כי "לאחרונה נתפסו בשווקים גבינות מתוצרת חוץ המיובאות על ידי חברת פ.ד.א.ן השקעות בע"מ, תוך הצגתן ככשרות 'לאוכלי חלב חו"ל משעת עשייה', בהשגחת הרב אוריאל בר-גיל, ראש בי"ד נחלת יצחק. הרבנות הראשית לישראל מבקשת להבהיר כי המוצרים לא קיבלו את אישור מחלקת היבוא ברה"ר, ואין לקלוט אותם במקומות המשוגחים".

מקרה נוסף בו היה מעורב הבד"ץ הנ"ל הוא בקייטרינג במושב לוזית, "'קייטרינג גדול לאירועים קטנים', עסק ממושב לוזית, מציג עצמו ככשר למהדרין למרות שאינו מושגח כלל. העסק מציג תעודה של בד"צ "נחלת יצחק", שאיננו נותן הכשר מוסמך. בבדיקה התברר שבמטבח שבו מיוצר המזון - בבית פרטי - אין השגחה מטעם רבנות כחוק. על התעודה  מופיעה כתובת בירושלים. במקום אין השגחה מטעם הרבנות מטה יהודה, אליה משתייך מושב לוזית; וגם מטעם הרבנות ירושלים. יידע הציבור וייזהר".

בעדכון הכשרות צויין כי גוף נוסף שאינו מוסמך לתת כשרות מפיק תעודת כשרות, "בביקורת שנערכה על ידי מפקח היחידה הארצית ביבנאל, נתפס בעל העסק אטליז ברסלב בעיר, כשהוא מציג את העסק ככשר ללא תעודת הכשר מטעם רבנות מקומית מוסמכת. תחת זאת, הציג בעל העסק השגחה מטעם גוף המכונה 'בית הוראה יבנאל'. הרינו להודיע כי הגוף הנ"ל אינו מוסמך לתת תעודת הכשר בהתאם לחוק. ידע הציבור וייזהר".

בנוגע לכלים חד פעמיים הבהירו ברבנות כי "לאור שכיחות התופעה של "הכשרים" למוצרים חד פעמיים, אנו מבקשים להבהיר כי אין צורך בכשרות על גבי כלים חד פעמיים העשויים מפלסטיק. נהלים לגבי פסח בעניין זה יפורסמו בנפרד".

לעדכון המלא לחצו כאן