ירושלים
ירושליםצילום: פלאש 90

על רקע פניות רבות של תושבים בירושלים בשל יוקר הארנונה בעיר הבירה, שיגר יו"ר "התנועה למען ירושלים ותושביה" חיים מילר מכתב לשר הפנים גדעון סער ובו הוא קובל על הארנונה שלדבריו, הכי גבוהה בארץ.

לדבריו, "גובה תשלומי הארנונה בירושלים לדיור ולעסקים אנו מידתי ואינו סביר וצודק, ויש לו השלכות שליליות למצבם הכלכלי של בעלי העסקים תושבי ואזרחי העיר. העוולה ואי הצדק זועקים לשמים, ונדרשת התערבות דחופה ומהירה לשינוי ותיקון המצב".

מוקדם יותר שיגרו תושבים מכתבים למילר ובו הם קובלים על יוקר הארנונה. "מדוע לא פועלים לתקן את העוולה של תשלומי הארנונה היקרים ביותר בארץ 66.5 ₪ למטר?", כתבו, "מדוע בעלי דירות גדולות יותר  נענשים בתשלומי יתר? לדוגמא: אם בעל דירה גדולה שחיתן את ילדיו, האם הוא צריך למכור את דירתו הנוכחית ולעבור לדירה קטנה יותר?

"זאת ועוד: איך נמדדים ונקבים תשלומי הארנונה? ע"פ ההוצאות שיש לעירייה על הדייר? ע"פ שווי הדירה? ע"פ מיקומה? ע"פ תאריך בנין הדירה? דירה ישנה – חדשה? ובאשר לארנונה לעסקים: עיריית ירושלים גובה מבעלי עסקים את הארנונה הגבוהה ביותר בארץ. באם העסק אינו רווחי, האם יש התחשבות בגובה תשלום המס? הא כך רוצים לעודד תעסוקה ומסחר?

יו"ר "התנועה למען ירושלים ותושביה" חיים מילר הבהיר כי פנה לשר הפנים בעניין ואף הבטיח לעשות הכל כדי לקיים דיון סביב כך בוועדת הפנים של הכנסת יחד עם תושבי השכונות שיציגו את הנושא הטעון.