ברוש הבקעה עופר יאיא מוניק בקעת הירדן
ברוש הבקעה עופר יאיא מוניק בקעת הירדןמיכאל דה הרטוך

מוניק עופר, אלמנתו של אל''מ במיל' שריה (יאיא) עופר הי"ד שנרצח בחודש שעבר על ידי מחבלים בברוש הבקעה, תוקפת את המדינה ש"מפנקת" את המחבלים בכלא ומשחררת אותם לחופשי.

בראיון לגלי צה"ל אמרה עופר כי היא לא מופתעת מאי הבעת החרטה של הרוצחים. "הם בהמות, הם חלאות, הם לא בני אדם. למה שיתחרטו? רק חיות מסוגלות לעשות כזה דבר אכזרי לאדם". עופר שללה את הטענה לפיה המחבלים ביקשו לגנוב מהבית בברוש הבקעה. "לא נגנב קיסם מהבית. הם היו גם שבועיים לפני ורצו לעשות את זה ולאחר שבועיים הגיעו שוב וכן עשו את זה".

"לא ראיתי שניסו לגנוב משהו, ראיתי אותם טובחים ביאיא עם גרזנים ומקושים. לא ראיתי שנגנב משהו מהבית או שלקחו משהו פשוט באו לרצוח יהודי, קצין בכיר לשעבר בצה"ל. הם באו לרצוח", אמרה.

באשיר חרוב, בן 21 מהכפר דיר סאמת שליד חברון, הוא הנאשם המרכזי ברצח אל"מ במיל' עופר. עם הבאתו להארכת מעצר בבית הדין הצבאי שליד מגידו, התייחס למעשה ושחזר את ליל הרצח: "הגענו אליו הביתה, הכלב נבח. כשנתקלנו בו, משכנו אותו החוצה אל מחוץ לבית והתפתחה מריבה".

חרוב תיאר את השתלשלות האירועים מאותו ערב נורא. "באנו לגנוב ממנו, אבל העניינים הסתבכו. בסוף רצחנו אותו עם גרזן". דברים אלה של הנאשם המרכזי, סותרים את מה שאמר בחקירתו, שם העיד כי רצח את עופר כדי "לתת מתנה לעם הפלסטיני" לרגל חג הקורבן המוסלמי.

עופר אמרה הבוקר כי מדובר בבהמות, כלשונה, "ששמחות על כל יהודי שהם מצליחים להרוג. המדינה שלי עוזרת להם ונותנת להם הקלות ומשחררת אותם ונותנת להם להוציא תארים בבתי סוהר, לאכול את האוכל הטוב ביותר לעומת הביבים שיש להם. אז למה שלא יעשו את זה?", שאלה.

בימים אלו הופכת חוות "ברוש הבקעה" לנקודת התיישבות חדשה. עשר משפחות כבר גרות במקום יחד עם ישיבת ההסדר משדמות מחולה שעברה לחווה. "אני אמשיך את דרכו של יאיא ושלי כמו שהיה לפני. זו המדינה שלנו, זו האדמה שלנו, זה העם שלנו, נמשיך לחיות ונעשה כמו שאמורים לעשות יהודים ישראלים במדינת ישראל. אמשיך את דרכו של יאיא בכל מחיר".

עופר הבטיחה כי אור דולק ישאר ב"ברוש הבקעה". "מה רצה יאיא? התיישבות ואור יהודי. הוא עשה כל מה שאדם צמא לעשות- ליישב אדמה שיישבו בה יהודים".