הפתעה: יהדות התורה בקואליציית ברקת

יהדות התורה, הסיעה הגדולה ביותר בעיריית ירושלים, תיאלץ להסתפק בתיקים שנותרו, כמו תיק דיור חרדי, תיק שפ"ע ותברואה.

חיים לב - ערוץ 7 , ט"ז בכסלו תשע"ד

יכהן כסגן. יוסי דייטש
יכהן כסגן. יוסי דייטש
ערוץ 7

למרות המתיחות הגדולה בין שני הצדדים, חתמה אחר הצהריים (שלישי) סיעת יהדות התורה על הסכם קואליציוני עם ראש עירית ירושלים ניר ברקת.

לאחר שהפסידה את תיק החינוך החרדי שהיה באופן מסורתי בידיה לטובת ש"ס, נאלצה יהדות התורה להסתפק בתיקים זוטרים יותר. התפקידים שקיבלה יהדות התורה: תיק דיור חרדי, תיק שפ"ע ותברואה, מבני דת, תיק תחבורה ציבורית-חרדית ומשנה למחזיק תיק התכנון והבניה. 

כמו כן תקבל יהדות התורה שני תפקידי סגן ראש עיר בשכר. האחד יוענק ליוסי דייטש, איש שלומי אמונים, והשני יחולק ברוטציה בין שני אנשי דגל התורה, יצחק פינדרוס וישראל קלרמן כשאת המחצית הראשונה ככל הנראה ייטול קלרמן.

אתמול חתמה ש"ס על הסכם קואליציוני עם ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, כשהיא משלשלת לידיה את תיק החינוך הנחשק שבאופן מסורתי היה בידיה של דגל התורה. את התיק צפוי להחזיק צביקה כהן, שאף ישמש כסגן ראש עיר בשכר. ש"ס צפויה להחזיק אף בתיקים: קידום נער חרדי, ספורט חרדי, תיק הארנונה ועוד.

במקביל, חיים אפשטיין, נציג סיעת 'בני תורה' הירושלמית – הפלג הליטאי שהתפצל מדגל התורה – יצטרף אף הוא לקואליציית ברקת, יזכה לסגנות בשכר ויחזיק בתיק ח"ן בעיר.