השר ארדן במכינה בעלי
השר ארדן במכינה בעלי יוני קמפינסקי

שר התקשורת והגנת העורף, גלעד ארדן (הליכוד ביתנו), תקף היום (חמישי) את הסרבנות האמריקנית לשחרר את יהונתן פולארד, הנתון כבר 29 שנים בכלא בארצות הברית.

תחת הכותרת "מכאיב ומביש לזכור", סיפר השר ארדן לחבריו בפייסבוק כי "היום יחל יהונתן פולארד את שנתו ה-29 בכלא. חלפו 28 שנים, בהן יהונתן, אזרח ישראלי, נמק בכלא האמריקאי. מספר שנים בלתי נתפס. עונש חסר תקדים".

"מה עומד מאחורי העקשנות והאטימות האמריקנית? מדוע החליטו להחמיר באופן כל כך קיצוני דווקא בעונשו של יהונתן?", שאל השר ארדן.

שר התקשורת סיפר כי בכירים רבים במערכת הביטחון של ארצות הברית כבר קראו לשחרר את פולארד ולהקל בעונשו, על רקע ההידרדרות במצבו הרפואי. "האמריקאים דורשים מישראל לשחרר מחבלים ורוצחים שרצחו חפים מפשע. מדהים וכואב כיצד הם לא מוצאים את החמלה, כדי לחון את יהונתן ולשחררו לחיק משפחתו, אחרי עשרות שנים בכלא".

"יהונתן, אחינו, אזרחי ישראל זוכרים אותך, מייחלים ומתפללים לראותך כאזרח חופשי במדינת ישראל. אני מקווה שלא ירחק היום ונזכה לארח אותך ואת רעייתך המסורה, אסתר, בכנסת ישראל, בירושלים", כך ארדן.

חבר הכנסת חיליק בר (העבודה), הגיש השבוע יחד עם ח"כ איילת שקד (הבית היהודי) וח"כ דוד אזולאי (ש"ס) הצעה לסדר לשחרורו המיידי של פולארד. ח"כ בר הסביר כי המאבק לשחרור פולארד,"הוא מאבק חוצה מפלגות והינו מעל לכל דעה או זיקה מפלגתית שהיא".

"פולארד שילם על מעשיו מחיר גבוה וכבד מהמקובל, ואני קורא הן כחבר כנסת בישראל והן כמזכ"ל מפלגת העבודה לשחרורו המיידי ולהשיבו הבייתה למדינת ישראל ולמשפחתו", אמר בר.

חבר הכנסת אזולאי קרא מעל בימת הכנסת לממשל אובמה לשחרר את פולארד לאלתר, "נאה דורש נאה מקיים. אל תטיפו לנו להיות הומניים. בעניין הזה האמריקנים הם לא הדוגמא הקלאסית שהיינו רוצים לראות". הוא קרא להוציא משלחת רשמית של חברי כנסת לבקר את פולארד בכלא, "אני רוצה לברך את יהונתן בן מלכה שהקדוש ברוך הוא יעזור ושהתפילות יתקבלו, והוא יצא מאפלה לאורה ונקיים את צוואתו של מרן שבכל הזדמנות התפלל עבורו וביקש מאיתנו לא להרפות מהעניין הזה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו